Презентація результатів четвертого опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві»

13 березня, 12:00 -  презентація результатів загальнонаціонального опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Руслана Величко-Трифонюк - в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду; Любомир Мисів - заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»; Юлія Кіріллова -  начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветранського фонду.

Чому це важливо? 

Український ветеранський фонд разом із Соціологічною групою «Рейтинг» та Міністерством у справах ветеранів України представить результати четвертого загальнонаціонального опитування, проведеного 2-5 березня 2024 року. 70% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року. У порівнянні із попередніми опитуваннями зростає кількість тих, чиї близькі сьогодні воюють на фронті. 41% опитаних допускають, що можуть стати ветераном у майбутньому, 53% - протилежної думки.

Найчастіше про можливість стати ветераном говорили мешканці західних регіонів, наймолодші респонденти, чоловіки, та ті, хто мають родичів і близьких, котрі воювали з 2014 року і воюють зараз.Також теми, що обговорюватимуться:

  • Як на третьому році повномасштабного вторгнення змінюється ставлення цивільних до військових.
  • Який рівень довіри до військових та ветеранів.
  • Які проблеми виникатимуть перед ветеранами після повернення до цивільного життя.
  • Пільги та можливості для ветеранів, як це сприймає суспільство.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: https://cutt.ly/0w1qXB6X.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

В Україні 41% людей допускають, що можуть стати ветеранами в майбутньому - опитування

В Україні 41% людей допускають, що можуть стати ветеранами в майбутньому, 53% - протилежної думки.

Такі результати загальнонаціонального опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», які були презентовані в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Сьогодні 41% говорять про те, що можуть стати ветеранами. Це не означає, що вони готові йти служити в армію. Вони допускають цю думку, бо, як ми бачимо, зростає й кількість респондентів, які говорять про те, що війна буде довгою", - сказав заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

53% - протилежної думки.

Найчастіше про можливість стати ветераном говорили мешканці західних регіонів, наймолодші респонденти, чоловіки, ті, хто має родичів та близьких, котрі воювали з 2014 року та воюють зараз.

Згідно з дослідженням, 55% опитаних зазначили, що серед їхніх близьких та рідних є ті, хто брав участь у воєнних діях на території України з 2014 до 2021 року. Крім того, 70% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Також 76% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Протилежну думку мають 18% респондентів.

Опитування проведено з ініціативи «Українського ветеранського фонду» Міністерства з питань ветеранів України. Профінансовано Соціологічною групою «Рейтинг». Термін проведення дослідження: 2-5 березня 2024 року.

Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та сходу України, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

Понад 60% людей вважають, що держава не виконує своїх зобов'язань перед ветеранами - опитування

В Україні понад 60% людей вважають, що держава не виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.

Такі результати загальнонаціонального опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві» презентовані в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Зважаючи на загальне падіння довіри до державних інституцій, яке спостерігається впродовж останнього року, очевидно, що відповідаючи на запитання, чи держава виконує, чи не виконує свої зобов'язання перед ветеранами, оцінки стають все більш негативними... На жаль, довіра до державних інституцій поки що в негативному тренді", - сказав заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

Зокрема, понад 60% опитаних вважають, що держава не виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни, протилежної думки - 25%. Найчастіше негативної думки про виконання зобов'язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, а також ті, хто має близьких, які воювали з 2014 року та воюють зараз.

Дослідження показує, що у суспільстві надалі фіксуються найвищі показники довіри до військових: 96% довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють, по 94% довіряють військовим ЗСУ та ветеранам нинішньої війни.

Серед ризикових явищ, з якими можуть зіткнутися ветерани російсько-української війни після повернення зі служби, на перших місцях – психоемоційна нестабільність, проблеми з фізичним здоров'ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю, а також проблеми з оформленням соціальних пільг.

Близько половини опитаних зауважили про ризик самогубств серед ветеранів. Про ризики порушення законів сказали близько третини опитаних.

Згідно з опитуванням, 56% людей добре чи скоріше поінформовані про проблеми ветеранів, 42% – зазначили, що не поінформовані.

Опитування проведено з ініціативи «Українського ветеранського фонду» Міністерства з питань ветеранів України. Профінансовано Соціологічною групою «Рейтинг». Термін проведення дослідження: 2-5 березня 2024 року.

Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та сходу України, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк