Основні потреби та запити деокупованих громад: презентація результатів фокус-групових дискусій
25 березня, 14:00 - презентація результатів фокус-групових дискусій у деокупованих громадах Харківської, Херсонської та Миколаївської областей.
Організатор: Школа політичної аналітики НаУКМА.
Учасники: Анна Осипчук – наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА; Антон Суслов – аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА; Олег Сабура – аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА; Ярослава Шапорда – аналітикиня Школи політичної аналітики НаУКМА; Віра Пасішнюк - керівниця програми «Близькі», Українська Волонтерська Служба.
Питання до обговорення:
- Основні потреби та запити деокупованих громад.
- Як жителі деокупованих громад оцінюють діяльність влади та програми, спрямовані на підтримку своїх громад?
- Яким є запит жителів стосовно відновлення справедливості та прав і щодо притягнення до відповідальності тих, хто співпрацював з окупантами?
- Якими є джерела соціальної напруги в громадах?
Довідково. Проєкт реалізується Школою політичної аналітики НаУКМА за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст презентованих матеріалів є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Контактна особа: Вероніка Віноградова, тел: +380 (97) 067 35 17 .
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.
Підсумкові матеріали:
Головними проблемами деокупованих громад є мінна небезпека та безпритульні тварини – дослідження
Жителі звільнених від російських загарбників громад у Харківській, Херсонській та Миколаївській областях потерпають від мін та великої кількості безпритульних тварин.
Про це заявив аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА Олег Сабура під час презентації в Укрінформі результатів фокус-групових дискусій у деокупованих громадах, передає кореспондент агентства.
"Однією з ключових безпекових проблем, які можна було б вирішити, є розмінування. Вона є у всіх деокупованих громадах. Часто казали, що досі діти не можуть піти гратися на дитячий майданчик поблизу будинку, бо там небезпечно", — розповів Сабура.
Також, за озвученими ним даними опитування, всюди спостерігається проблема з безпритульними тваринами. Люди говорили, що тварин треба хоча б вакцинувати, адже фіксувалися випадки сказу.
Сабура зазначив, що серед інших потреб мешканці звільнених територій називали відновлення критичної та транспортної інфраструктури, забезпечення укриттів та інтернету в школах. Також люди потребують психологічної підтримки.
Крім того, за словами аналітика, важливим для місцевих є питання відновлення справедливості. Тут йдеться про те, що за час окупації деякі мешканці були змушені працювати на так звану "нову владу". Однак, хтось виконував завдання безпосередньо для окупаційної "влади" (здавав позиції військ, доносив на місцевих), а хтось, як наприклад комунальники, забезпечував життєдіяльність населення. Відтак люди хочуть чіткого визначення, кого вважати колаборантом, а кого – ні, щоб жертви непереборних обставин не ставали жертвами утисків.
Зазначимо, що за час проєкту дослідники провели 15 фокус-груп у трьох областях країни: Харківській (6), Херсонській (7), Миколаївській (2). Опитування відбувалося в тих громадах, де безпекова ситуація станом на жовтень 2023 року була більш сприятливою.
Результати дослідження будуть використані для вирішення потреб мешканців деокупованих територій на державному рівні та безпосередньо в опитаних громадах.
Проєкт реалізується Школою політичної аналітики НаУКМА за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, групи розмінування Міністерства оборони з 15 по 22 березня у звільнених регіонах України знешкодили 5522 вибухонебезпечних предмети.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк