Ситуація з ВІЛ-інфекцією в Україні та допомога людям, що живуть з ВІЛ
15 липня, 11:00 - пресконференція на тему: "Ситуація з ВІЛ-інфекцією в Україні та допомога людям, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ)".
Організатор: Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine).
Учасники: Ярослава Лопатіна - голова представництва Фундації АнтиСНІД в Україні (AHF Ukraine); Лада Булах - народна депутатка України, голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування; Сергій Рябоконь - представник Центру громадського здоров'яє, Олена Мартиненко - Міська клінічна лікарня № 5.
Модераторка: Ольга Атаманова.
Теми до обговорення:
- Статистика поширення ВІЛ в Україні.
- Головні бар'єри, як впливають на пізнє виявлення ВІЛ та супутніх інфекцій.
- Чому важливий людино-орієнтований підхід до надання послуг з тестування і як він впливає на раннє виявлення ВІЛ?
- Як отримати допомогу людині, в якої виявлено ВІЛ?
Формат заходу – офлайн (зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ - за посиланням.
Акредитація триватиме до 22:00 14 липня 2024, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
ВІЛ-позитивним пацієнтам в умовах війни надається вся необхідна допомога - Фундація АнтиСНІД
У державі в умовах повномасштабної війни діє добре налагоджена система забезпечення ВІЛ-позитивних пацієнтів антиретровірусною терапією.
У цьому запевнили на брифінгу в Укрінформі представники Фундації АнтиСНІД-США в Україні та МОЗ України.
Як зазначила представниця міської клінічної лікарні №5 Олена Мартиненко, допомога надається, зокрема ВІЛ-позитивним, мобілізованим до війська.
«У випадку з ВІЛ-позитивними людьми, яких мобілізували до війська, заклад охорони здоров’я має налагоджену систему забезпечення таких пацієнтів антиретровірусною терапією. Вони можуть отримувати ліки різними способами: поштою або через соціальних працівників на місцях», - сказала Мартиненко.
Представник Центру громадського здоров'я Сергій Рябоконь розповів, як в умовах війни діє система допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам.
«Пацієнт при призначенні АРТ має можливість розпланувати зі своїм лікарем, яку кількість препаратів йому потрібно отримати на руки одразу. В залежності від ситуації та потреб пацієнт може отримати ліки на 6, 9 або 12 місяців», - зазначив Рябоконь.
Народна депутатка України Лада Булах переконана, що успішна боротьба зі СНІДом в Україні стала можливою завдяки започаткованій вісім років тому медичній реформі.
«Медична реформа, яка розпочалась у 2015 році, принесла результати і, зокрема, зараз дозволила пацієнтам не втратити свого лікаря, терапію, стаціонарне лікування, незважаючи на війну. Отож, викликом зараз є психологічний стан пацієнтів - соціальні працівники, психологи і лікарі забезпечують безперервність лікування пацієнтів. У порівнянні з початком 2023 року ситуація з розповсюдженням ВІЛ не зросла - це говорить що усі гілки влади і неурядові організації, в тому числі Фундація AHF Ukraine працюють і нам вдається усім разом забезпечувати тестування та лікування людей», - зауважила Булах.
На позитивних результатах спільних дій держави та неурядового сектору також наголосила голова представництва Фундації АнтиСНІД - США в Україні Ярослава Лопатіна.
«Спільні кроки держави та неурядового сектору є надзвичайно важливими в подоланні епідемії, оскільки об'єднання зусиль дозволяє ефективніше використовувати ресурси та надавати підтримку людям, які живуть з ВІЛ. На сьогодні під опікою AHF в Україні знаходиться більше третини всіх людей з ВІЛ-позитивним статусом - 84 000 громадян. А у всьому світі станом на липень 2024 року допомогу від AHF отримують вже понад 2 мільйони людей», – прокоментувала Лопатіна.
Одна з найбільших міжнародних неурядових організацій, яка займається боротьбою зі СНІДом по всьому світу - Фундація АнтиСнід США в Україні (AHF) систематично підтримує людей, які живуть з ВІЛ, у партнерстві з державою.
Одна з основних задач AHF пояснити, що ВІЛ - це не вирок. Простий тест може допомогти встановити діагноз, вчасно розпочати лікування, зберегти здоров’я та життя й зрештою перервати ланцюг передачі інфекції. Тестування на ВІЛ населення має стати буденною практикою, як вимірювання артеріального тиску або рівня глюкози.
Тестування на ВІЛ можна пройти у всіх комунальних закладах охорони здоров'я (в надкластерних, кластерних, загальних закладах, а також центрах первинної медичної допомоги).
Для підтримки ВІЛ-позитивних людей в Україні Фундація надає низку інших послуг та допомоги: закупівлю препаратів та медичних виробів для лікарень; соціальний супровід; забезпечення необхідними продуктами харчування людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та їхніх сімей; забезпечення ЗОЗ безперебійними джерелами освітлення (надання генераторів, ліхтарів та портативних батарей для безперервної роботи закладів охорони здоров’я); організацію пунктів обігріву та укриттів (створення безпечних та теплих місць для ЛЖВ у зимовий період); програму "СтАРТ клуб", яка сприяє обміну досвідом та підтримці між людьми, що живуть з ВІЛ; забезпечення обстежень, включаючи МРТ, КТ та інші послуги.
Також AHF Ukraine надає такі послуги у своїх центрах: тестування на ВІЛ швидкими тестами; консультування з питань профілактики та лікування ВІЛ; тестування та лікування інфекції, що передаються статевим шляхом; безкоштовні презервативи; консультації з безпечної сексуальної поведінки.
В організації зазначають, що всі послуги є безкоштовними та конфіденційними.
У 2023 році на ВІЛ було протестовано 2 млн 250 тис., з них 565 тис. пацієнтів отримали направлення на тестування ВІЛ за ініціативи лікаря за даними ЦГЗ. Найбільший виклик сьогодні у боротьбі з ВІЛ - це люди, які не підозрюють свій статус, бо вони не відносять себе до груп ризику. Нині офіційно в Україні зареєстровано 157 тис. людей з ВІЛ-позитивним статусом, з них 117 тис. отримує антиретровірусну терапію (АРТ).
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк