Доступ до культурних послуг для людей з інвалідністю: результати опитування
28 листопада, 14:00 - пресконференція щодо результатів опитування серед працівників закладів культури «Оцінювання доступності культурних послуг для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в закладах культури».
Організатори: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.
Учасники: Тетяна Ломакіна - радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності; Галина Григоренко - перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій; Леся Хемраєва - начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК; Олена Іщенко - в.о. директора Українського центру культурних досліджень.
Чому це важливо?
Інклюзія є важливим чинником, який допомагає створювати умови для реалізації потенціалу кожної людини. Особливу роль відіграє культура, адже вона формує цінності, впливає на мислення та поведінку. Забезпечення доступності культурних послуг і заходів сприяє толерантності, взаєморозумінню та повазі до різноманіття.
В Україні через наслідки війни зросла кількість людей з інвалідністю. Саме тому ще більш гостро постає питання створення безбар’єрного середовища. Держава активно працює над стратегіями, законами й указами, щоб забезпечити рівні права для всіх громадян.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України разом із Українським центром культурних досліджень провели масштабне опитування серед працівників культурних закладів для оцінки доступності культурних послуг для маломобільних груп населення.
Довідково. Участь в опитуванні взяли понад шість тисяч респондентів з різних регіонів, включаючи приватні культурні установи. Отримані дані допомогли глибше зрозуміти потреби спільноти та вдосконалити інклюзивні підходи в культурній сфері.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com .
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Понад 80% працівників закладів культури готові долучатися до реалізації політики безбар'єрності - опитування
Близько 87% працівників закладів культури мають бажання долучатися до реалізації політики безбар'єрності.
Про це свідчать результати опитування «Оцінювання доступності культурних послуг для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (МГН) в закладах культури», які презентували в Укрінформі.
"У нас є понад 80% людей, які готові і мають бажання долучатися до реалізації політики безбар'єрності, мають намір проходити навчання, бути обізнаними у цій темі. А також долучатися до формування та створення умов доступності культурних послуг", - сказала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та стратегічних комунікацій Леся Хемраєва.
Опитування показало, що 41% респондентів ознайомлені з Національною стратегією зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Крім того, 43,8% людей зазначили, що в їхніх закладах культури є План щодо надання культурних послуг для людей з інвалідністю та інших МГН. Також 43,2% респондентів мають Порядок супроводу людей з інвалідністю та інших МГН.
Згідно з опитуванням, близько 32% закладів культури розповсюджують інформацію про доступність послуг через соціальні мережі, 23% через друзів та знайомих, 18% через місцеві органи влади.
Перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій зазначила, що результати цього опитування стануть базою для напрацювання рішень і подальших кроків у майбутньому.
"Ми маємо врахувати потреби кожного і рухатися вперед у розбудові наших здатностей до інтеграції, гуртування для того, щоб кожен громадянин нашої країни почував себе гідно, оскільки гідність є принциповою базовою цінністю для будь-якої демократичної держави", - сказала Григоренко.
Опитування проведено Українським центром культурних досліджень за ініціативи Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. Участь в опитуванні взяли понад шість тисяч респондентів з різних регіонів, включаючи приватні культурні установи.
Як повідомлялося, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році.
Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров’я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк