Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки

11 грудня, 11:00 - круглий стіл на тему: «Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

Організатори: Громадська ліга Україна-НАТО, Громадська рада при МЗС України за підтримки Представництва НАТО в Україні.

Учасники: Сергій Череватий - генеральний директор Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ; Ігор Долгов - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині, ФРН, Бельгії та Грузії, голова Місії України при НАТО (2010-2014), заступник міністра закордонних справ України (2004-2006), заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції (2015-2017); Патрік Тернер - голова Представництва НАТО в Україні; Сергій Джердж - голова Громадської ради при МЗС України, голова Громадської ліги Україна-НАТО, старший лейтенант ЗСУ; Максим Ємельянов - заступник директора департаменту ЄС і НАТО, начальник відділу НАТО МЗС України; Володимир Огризко - керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007–2009); Геннадій Коваленко - полковник, директор департаменту міжнародного оборонного співробітництва МОУ; Ігор Жданов - керівник проєкту Інформаційна оборона Фонду «Відкрита політика», міністр молоді та спорту України (2014-2019); Сергій Вербицький - керівник Експертної групи з питань оборонно-безпекового співробітництва з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Секретаріату Кабінету Міністрів України; Олександр Макобрій - заступник директора департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки - начальник відділу інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

Питання до обговорення:

  • Підтримка України з боку НАТО: посилення стримування, підвищення стійкості та підготовка до майбутнього.
  • Євроатлантична цивілізація. Спільне формування стійкості. Роль громадянського суспільства.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Голова Представництва НАТО прокоментував опитування про розробку ядерної зброї як гарантію безпеки України

Голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер назвав тривожною ознакою те, що найкращою гарантією безпеки близько третини українців вперше назвали розробку ядерної зброї, і закликав не йти цим шляхом.

Про це Тернер сказав під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему: «Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

"Якщо опитування кажуть, що більше людей хочуть розробки ядерної зброї, аніж членства у НАТО, - це, безумовно, є тривожною ознакою. І я б закликав не йти шляхом повернення до ядерної зброї", - зазначив він.

Голова Представництва НАТО в Україні зауважив, що ніхто з країн-підписантів не думає, що Будапештський меморандум "був моментом, яким можна було б пишатися в історії". Водночас, на його думку, те, що сталося 30 років тому, слід залишити історикам, бо зараз є інші пріоритети.

"Я зосереджений на тому, що ми можемо зробити зараз, щоб допомогти Україні перемогти і надійно гарантувати безпеку", - запевнив Тернер.

Він зазначив, що Альянс бачить "дуже потужні спільні інтереси" з Україною, оскільки "ваша безпека – це європейська і американська безпека, і, зрештою, це глобальна безпека".

Голова Представництва НАТО також підкреслив, що Україна є величезною європейською країною "за географічною ознакою, за цінностями, за баченням, за бажаннями, з численними активами, людськими ресурсами, з потужними хоробрими Збройними силами, з технологіями, з інноваціями" і однозначно є частиною європейської родини.

У відповідь на запитання стосовно перешкод членству України в НАТО, Тернер зауважив, що "їх багато".

За його словами, в Альянсі приділяють значну увагу продовженню реформаторських зусиль, він визнав, що Україна чимало робить у цьому напрямку. При цьому Тернер зауважив, що у НАТО немає "тривалої історії" залучення нових членів, які перебували б у стані війни.

"Поточна війна є однією з перешкод. Але ми хочемо допомогти вам позбутися цієї перешкоди, зупинивши цю війну", - резюмував голова Представництва НАТО в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, за даними загальнонаціонального опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства», проведеного на замовлення Центру «Нова Європа» з 15 по 27 листопада, найкращими гарантіями безпеки України близько третини українців назвали розробку державою ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%).

Голова Представництва НАТО: Різні ідеї щодо миру наступного року - це не дуже корисно і не дуже допомагає

НАТО зосереджене на тому, як максимально підвищити оборонні наступальні можливості України, чітко визначило пріоритети і не має наміру обговорювати різноманітні ідеї щодо завершення війни Росії проти України наступного року, які з'являються щодня нові.

Про це заявив голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер на круглому столі в Укрінформі на тему: «Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

Коментуючи висловлену в ході круглого столу думку щодо створення демілітаризованої зони по обидва боки від нинішньої лінії фронту, Тернер зауважив, що дотримується у цьому питанні тієї ж позиції, що й генсек НАТО Марк Рютте, - не відповідати на всі ті ідеї, які постійно спливають.

"І різні ідеї щодо миру наступного року, тощо - це не дуже корисно, це не дуже допомагає. Чи не щодня з'являються чиїсь нові ідеї, і вони мусуються. Дуже зручно буває, знаєте, вмоститися у крісельці і видавати ідеї. Ми ж працюємо за пріоритетами - один, два, три, що треба надати, як підтримати Україну на полі бою, як максимально підвищити оборонні наступальні можливості України. Давайте ми будемо робити це, а такі спекулятивні ідеї лишимо дослідникам, яких це цікавить", - сказав Тернер.

Водночас він додав, що ніхто в НАТО не хотів би побачити ситуацію, коли Росія і ті, хто їх підтримує, - Китай, Північна Корея, Іран, - "вітатимуть один одного з перемогою".

Як повідомлялося, обраний президент США Дональд Трамп заявив, що завершення війни в Україні буде його головним пріоритетом після вступу на посаду.

Раніше Трамп, коментуючи свою обіцянку закінчити війну за 24 години, запевнив, що постарається зробити все можливе, але це складно.

Голова Представництва НАТО: Це питання України, як забезпечити достатню кількість людей на фронті

Голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер заявив, що це питання України, як забезпечити достатню кількість людей на фронті, але важливо працювати з молоддю, бо дуже часто це інноваційні люди, які мають краще уявлення про те, що потрібно.

Про це Тернер сказав під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему: «Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки» у відповідь на запитання щодо мобілізації з 18 років.

"Наш меседж у партнерстві між НАТО та Україною завжди був такий: НАТО зобов'язується надавати обладнання, матеріальну базу і підготовку. Ми хочемо допомогти із ситуацією на фронті, допомагаючи підготувати людей. Це сумна ситуація, але, тим не менше ви даєте людей, ми забезпечимо підготовку. Є речі, які окремо роблять Україна і НАТО", - сказав він.

Голова Представництва НАТО зауважив, що не взявся б коментувати, як Україні забезпечити достатню кількість людей на фронті.

"Я думаю, що працювати з молоддю – це за визначенням важливо, бо це про майбутнє. Це дуже часто люди інноваційні, які мають краще уявлення про те, що треба. Це найкращі мізки, це найкращі люди, і я з цим постійно стикаюся у власній роботі", - зазначив він.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський, реагуючи на заклики партнерів до мобілізації з 18 років, заявив, що Україна не повинна компенсувати брак обладнання та підготовки молодістю солдатів і що пріоритетом має бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні.

Голова Представництва НАТО: Ми хочемо максимально посилити можливості України на полі бою

Представництво НАТО в Україні працює над тим, щоб максимально посилити оборонні і наступальні можливості України на полі бою .

Про це заявив голова Представництва НАТО в Україні Патрік Тернер на круглому столі в Укрінформі на тему: «Україна - НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

"На Вашингтонському саміті цього липня ми пообіцяли надати Україні безпекову допомогу на суму більш як 40 млрд доларів у 2024 році. Майже 21 млрд євро допомоги було надано вже у першій половині 2024 року, і ми робимо все, щоб усі наші обіцяні внески до кінця року були зроблені... Акцент діяльності НАТО в Україні полягає в тому, щоб забезпечити необхідне і виконати обіцяне. Ми хочемо забезпечити Україні максимальні потужні позиції на полі бою, максимально посилити оборонні і наступальні можливості відповідними системами", - сказав Тернер.

Він додав, що Представництво також допомагатиме розбудовувати відносини між Альянсом і Україною на шляху до членства.

"Я розумію, що питання членства є дуже важливим для України. На саміті у Вашингтоні було сказано, що Україна перебуває на незворотньому шляху до членства у НАТО..., і союзники погодилися з тим, що майбутнє України у НАТО. Тобто ми передбачаємо, що Україна стане членом Альянсу. Робота проводиться. Ми хочемо зробити Україну потужнішою, більш сумісною з військами НАТО і більш готовою до існування в структурі Альянсу", - зазначив Тернер.

У цьому контексті він позитивно оцінив реформи, які Україна вже здійснила у сфері демократизації, економіки і безпеки.

"Ми раді що Україна залишається відданою питанням реформування навіть попри війну", - відзначив голова Представництва НАТО в Україні.

Як повідомлялося, лідери країн-членів Північноатлантичного альянсу на саміті НАТО у Вашингтоні ухвалили рішення щодо довгострокової підтримки України, яке передбачає надання щонайменше 40 мільярдів євро протягом 2025 року.

Відео:

 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк