Катували людей у Херсоні: російського командира та трьох його підлеглих судитимуть заочно

Заступника начальника управління Росгвардії по Ростовській області та ще трьох військових РФ заочно судитимуть за організацію катівні у Херсоні та застосування тортур до цивільного населення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Прокурори Херсонської обласної та Херсонської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника управління Росгвардії по Ростовській області, полковника поліції та ще трьох військовослужбовців РФ за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни (ст. 438 Кримінального кодексу України).

Слідством установлено, що посадовець Росгвардії з березня 2022 року керував військовослужбовцями РФ у тимчасово захопленому Херсоні.

У захопленій будівлі місцевого ізолятора тимчасового тримання він спільно з іншими військовослужбовцями керівного складу ЗС та силових структур РФ організував одну з катівень, у якій вони застосовували до місцевого населення жорстокі тортури.

Він віддавав накази підлеглим про незаконні затримання людей, застосування щодо українських громадян насильства, проникнення до їх помешкань і заволодіння майном.

Читайте також: Загарбники кажуть, що вбили у Бердянську двох «проукраїнських терористів»

Правоохоронці ідентифікували трьох безпосередніх виконавців злочинних наказів – військовослужбовців РФ. Вони за попередньою змовою з іншими військовими РФ затримували та піддавали тортурам людей з активною проукраїнською позицією, волонтерів, ветеранів АТО, родичів українських правоохоронців.

Встановлено понад двісті осіб, які утримувались у цій будівлі та щодня піддавались різним формам тортур. Щонайменше до 17 чоловіків застосовувались інші види сексуального насильства - тортури статевих органів електрострумом.

Читайте також: Росіяни жорстоко поводяться з українцями в окупації, примушуючи працювати на них

Як повідомляв Укрінформ, у Херсоні знайшли близько 20 катівень, де російські загарбники утримували жителів тимчасово захопленого міста. Система цих в'язниць фінансувалася з РФ на державному рівні.