На Буковині планують створити реабілітаційний центр для диких тварин

Фото

У Національному природному парку "Черемоський", що у Чернівецькій області, планують створити реабілітаційний центр для диких звірів.

Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна рада, передає Укрінформ.

"Реабілітаційний центр для тварин планують створити у Національному природному парку "Черемоський". Планується, що тут виходжуватимуть диких звірів, які потрапили в біду, та відпускатимуть назад у рідну стихію. У парку облаштують вольєри для утримання тварин, а працівників навчатимуть як доглядати за чотирилапими", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: До зруйнованого харківського екопарку повернули верблюдів

За словами директора Національного природного парку "Черемоський" Романа Єреми, місцеві мешканці часто знаходять поранених чи травмованих звірів, а ось як їм допомогти – не знають. Тому він вважає необхідним створити тут центр реабілітації для таких тварин. Водночас подібний заклад – не зоопарк. Вольєри розташують подалі від людських очей, а умови тут будуть максимально наближені до природних.

В обласній раді також зазначили, що майбутній реабілітаційний центр на Буковині облаштують у рамках проєкту "Україна – Національний природний парк "Черемоський": створення пілотного центру реабілітації тварин", який впроваджується фундацією Ромінтської пущі.

Читайте також: Загибель диких тварин через підрив Каховської ГЕС оцінюється у понад ₴880 мільйонів

Буковинські фахівці вже їздили до Польщі, аби перейняти досвід тамтешніх колег. Вони побачили, як працюють програми відновлення для звірів у Ландшафтному парку Поозерʼя Ілавського та при державному лісгоспі у місті Ольштинек.

Читайте також: Дикі тварини в зоні відчуження регулярно підриваються на мінах і розтяжках - Міндовкілля

Як раніше повідомляло агентство, на узбережжя Національного природного парку Тузлівські лимани море винесло чимало червонокнижних тритонів. Більшість тварин – мертва.

Тим часом морські організми, які живуть на дні Чорного моря, можуть зникнути на певних ділянках акваторії через забруднення моря після підриву російськими загарбниками Каховської ГЕС.