Ситуація з якістю води у річках Сейм та Десна контрольована - що виявила експертиза
Cитуація з якістю води у річках Сейм та Десна контрольована, загрози питному водопостачанню немає, заявляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Як передає Укрінформ з посиланням на Міндовкілля, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький у телеефірі наголосив, що всі служби Міндовкілля проводять постійний моніторинг якості води, відібрано понад 50 проб та направлено для аналізу до лабораторії.
За його словами, "попередня оцінка якості води встановила, що жодних перевищень хімічних та високотоксичних компонентів в річках Сейм та Десна не виявлено. Це забруднення органічними речовинами".
Як зауважив Краснолуцький, за ініціативи Держекоінспекції у Київській, Сумській та Чернігівській областях були проведені 7 засідань районних та обласних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Місцевим жителям заборонено брати воду з річок для технічних потреб, ловити рибу й купатися.
Заступник міністра також повідомив, що для визначення подальших кроків реагування сьогодні відбудеться засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Будуть надані розпорядження, як діяти кожному органу виконавчої влади та місцевого самоврядування.
"Ми сподіваємось, що ситуація із якістю води у річках Сейм та Десна має покращитися за декілька днів", - підкреслив Краснолуцький
Як нагадали у відомстві, 28 серпня в ефірі Національного марафону "Єдині новини" міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив про наслідки забруднення річки Сейм у Сумській області. Міністр наголосив, що загрози питному водопостачанню населення немає, адже питні водозабори для населення із Сейму і Десни в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються.
Як повідомляв Укрінформ, Державна екологічна інспекція столичного округу не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах Київської області, вміст кисню також в межах норми, фактів мору риби не виявлено.
Раніше низка ЗМІ повідомили, що нібито у річці Десна під Києвом виявили отруйні речовини, які потрапляють туди з Росії.
Фото ілюстративне