У Генштабі розповіли про нові обов'язки сержантів
В Україні розпочалася робота зі створення нового сержантського корпусу Збройних сил з метою побудови професійної армії в країні.
Про це сказав начальник Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський під час брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Суть побудови сержантського корпусу полягає в тому, щоб сформувати професійні Збройні сили України. Контрактнику, щоб отримати право на пенсійне забезпечення, потрібно служити 25 календарних років, згідно з чинним законодавством. Тут постає питання не стільки укомплектування цих посад, скільки утримання фахівців у ЗСУ", - сказав Косинський.
Він також пояснив, чим відрізнятиметься новий сержантський корпус від старого.
"Щодо функцій, якими відрізнятиметься новий сержантський корпус від старого. На цей час функції сержантів у принципі за період починаючи з 90 років були сильно понижені, і напрямок йшов у цілому на підтримання дисципліни... Поступово офіцери стали виконувати функції сержантів... Професійний сержантський корпус повинен забрати в офіцерів багато непотрібних їм функцій. Офіцер - це в першу чергу стратег. Він повинен планувати навчальний процес або операцію і приймати рішення. Сержанти повинні це рішення втілювати в життя зі своїми солдатами", - пояснив Косинський.
Відповідно до планів ЗСУ щодо створення та розвитку професійного сержантського корпусу, за словами Косинського, передбачається створення вертикалі посад професійного і старшинського складу, системи їх багаторівневої підготовки, наближення такої системи до підходів прийняття в країнах-членах НАТО, розподіл повноважень і відповідальності між офіцерами та сержантами і старшинами у підрозділах, підвищення ролі і відповідальності сержантського і старшинського складу за стан справ у військових колективах.
Робота з формування інституту професійного сержантського корпусу розпочалася у травні 2016 року, після проведення зборів військовослужбовців сержантського і старшинського складу за участю Президента України. За підсумками цього заходу Верховний головнокомандувач Збройних Сил України поставив перед міністром оборони України завдання щодо створення та розвитку дієвого сержантського корпусу.