Степанов назвав країни, які використовують індійську COVID-вакцину
Вакцину Covishield, яку закупила Україна для вакцинації від коронавірусу, використовують у багатьох країнах.
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент Укрінформу.
"Вакцина від COVID-19 під назвою Covishield розроблена компанією AstraZeneсa разом з Оксфордським університетом. Таку саму вакцину використовують у багатьох країнах світу — Австралії, Південній Кореї, Великій Британії, країнах ЄС та Канаді. 26 лютого Канада офіційно зареєструвала у себе Covishield для екстреного використання за такою самою процедурою, як це зареєстровано в Україні, і вже на цьому тижні вони отримають перші 500 тисяч доз цієї вакцини, яка зроблена Serum Institute в Індії”, - наголосив Степанов.
За його словами, згідно з останніми дослідженнями у Великій Британії, ефективність вакцини AstraZeneсa у запобіганні госпіталізації осіб старше 70 років становить понад 80%.
У цьому зв'язку міністр назвав "фейком та маніпуляцією" інформацію про те, що вакциною AstraZeneсa нібито не можна щеплювати людей віком за 65.
Він нагадав, що Serum Institute - це потужний виробник вакцин, який експортує свою продукцію у 140 країн. Вакцини виробництва Serum Institute прекваліфіковані ВООЗ, тобто відповідна експертна група визначила їх безпечними та ефективними.
Міністр охорони здоров'я нагадав, що 1 березня особисто зробив щеплення цією вакциною, і почувається добре.
“Я пройшов щеплення вакциною AstraZeneсa Covishield і на власному прикладі довів необхідність вакцинації як одного із засобів боротьби з COVID-19. Хочу розчарувати прихильників теорії зради — почуваюся абсолютно нормально і продовжую виконувати свої обов'язки. Вкотре наголошую, що ми забезпечили Україну якісною ефективною вакциною”, - сказав Степанов.
Як повідомляв Укрінформ, Україна розпочала вакцинацію 24 лютого препаратом Covishield, виготовленим в Індії за ліцензією Oxford/AstraZeneca. Станом на 1 березня першу дозу вакцини отримала 3141 особа.
До 31 березня МОЗ розраховує отримати ще 1,5 млн доз цієї вакцини. Також на початку березня очікується поставка 117 тис. доз вакцини Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.
Вакцинація від коронавірусу, згідно з Національним планом щеплення, проводитиметься у п’ять етапів. На першому мають бути вакциновані медичні працівники, які працюють у лікарнях, що надають медичну допомогу при COVID-19, а також працівники мобільних бригад, які здійснюють щеплення.
З 1 березня є можливість записатися до списку очікування на вакцинацію через портал "Дія", мобільний застосунок "Дія" або Національний контакт-центр МОЗ.