НАЗК перевірить декларації 24 суддів Верховного Суду
Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку ще 28 декларацій посадових осіб, у тому числі 24 суддів Верховного Суду.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЗК.
"Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку декларацій ще 28 публічних службовців, у тому числі 24 суддів Верховного Суду", - говориться у повідомленні.
НАЗК зазначає, що всі 24 декларації суддів взяті у перевірку за порядком черговості. Водночас за отриманими заявами від громадян або ЗМІ про можливе недостовірне декларування розпочато перевірку декларацій народного депутата Андрія Клочка ("Слуга народу"), заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Теребовлянської міської ради Алли Стечишин, посадовиці Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Тетяни Нехайчук та посадовиці управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Хмельницькій області Олени Чорної.
Всього станом на 20 квітня НАЗК розпочало повну перевірку декларацій 403 посадових осіб.
Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачала покарання за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.
Верховна Рада 4 грудня ухвалила закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування (№4460-д). Документ передбачає штрафи і обмеження волі за недостовірне декларування або умисне неподання декларації, а ув'язнення, яке існувало раніше, депутати тоді вирішили не повертати.
Водночас 15 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт №4651 щодо посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації суб'єктом декларування, який, зокрема, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.