Що найбільше мотивує вакцинуватися від COVID-19
В Україні 42% людей, які досі не вакцинувалися проти коронавірусу, готові щепитися за певних умов.
Про це свідчать результати національного репрезентативного опитування, проведеного Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, повідомляє Укрінфрм із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.
"Страх перед хворобою, досвід близьких, поради лікарів та міфи про щеплення – усе це може впливати на рішення людини вакцинуватись від COVID-19", - зауважили у МОЗ.
Як показало дослідження, найбільше мотивує охочих щепитися те, що вакцинація може запобігти коронавірусній хворобі чи ускладненням від неї і що вони не заразять інших людей.
Загалом, за даними опитування, 60% українців позитивно ставляться до вакцинації проти COVID-19 і 62% погоджуються, що необхідно робити щеплення.
Серед тих, хто ще не вакцинувався і не бажає цього робити, більшість не довіряють вакцинам, вважають, що вакцинація має більше ризиків, аніж COVID-19, і побоюються реакції на вакцини. Водночас майже чверть вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації проти COVID-19, хоч абсолютні протипоказання можуть мати менше одного відсотка людей, наголосили у МОЗ.
При цьому ті, хто не хочуть вакцинуватись, не вважають пандемію серйозною загрозою чи COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі.
Опитування також засвідчило важливу роль сімейного лікаря у процесі вакцинації. Зокрема, 87% щеплених українців сказали, що дослухались до поради лікаря щодо вакцинації. З тих, хто ще не зробив щеплення, 77% дослухались би до поради лікаря.
Більш як половина з тих, хто не хоче вакцинуватись, не довірилися б пораді лікаря з цього приводу, 48% не обговорювали питання щеплення з медиком, а 6% заявили, що лікар не рекомендував щепитись.
Дослідження проведене у вересні-жовтні 2021 року (до запровадження червоних зон) дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Світового банку. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю. Було опитано 2006 осіб віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком АР Крим і непідконтрольних урядові територій Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентує доросле населення України та відповідає даним Державної служби статистики станом на 1 листопада 2020 р. за статтю, віком, розміром населеного пункту та макрорегіоном.
Як повідомлялося, 2 листопада в Україні зафіксували 23 393 нові підтверджені випадки коронавірусу. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 2 979 086 осіб, з них одужали 2 466 674, померло 69 447 людей.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 10 682 752 людини, з них повністю імунізовані та отримали дві дози вакцини 7 596 587 осіб. Загалом проведено 18 279 337 щеплень.
Фото: Evgeny Maloletka