Психіатр пояснила, чому COVID-пандемія збільшила кількість панічних атак
Частота панічних серед тих, хто ними страждає, збільшилася під час пандемії. Також панічні атаки можуть виникати серед тих, хто переніс коронавірус, на фоні страху знову ним заразитися.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на висновки турецької лікарки-психіатра, доктора наук Ягмур Кир, яку цитує СNN Türk.
«Частота панічних атак зросла під час пандемії, коли страх заразитися коронавірусом є сильним… У людей, які перехворіли на коронавірус, страх заразитися вірусом повертається й може спричиняти панічні атаки», - сказала Кир.
Ще один страх, який може стати причиною панічних атак, є боязнь вакцинації, але її слід перебороти та вакцинуватися.
«Страх перед вакцинами є ще одним важливим питанням для людей із панічним розладом. Замість того, щоб уникати вакцинації, людині потрібно переглянути своє ставлення та страх до неї та зробити щеплення», - переконує лікарка.
За її словами, з початком пандемії люди, які страждають від панічних атак, часто звертаються до лікарень.
«Страх і тривога є нормальними емоціями. Вони повинні бути, тому що спонукають нас вживати запобіжних заходів проти небезпек. Однак люди з панічним розладом перебувають у стані гіперзбудження, і панічні атаки можуть виникати без видимої причини. Панічний розлад має генетичну складову. Але не можна сказати, що у його виникненні є лише спадкові фактори. Важливу роль у його виникненні відіграють тригерні фактори, які можуть включатися через зміну місця проживання, роботи, травму, втрату близької людини або хворобу», - каже лікарка.
Ягмур Кир радить звертатися до фахівців. У разі самостійного реагування вважає корисним забезпечити спокійну обстановку і зробити вправи на дихання та розслаблення.