Роттердамська клініка може бути зразком для будівництва університету майбутнього в Україні - Комаріда
Клініку Erasmus МС, що у нідерландському Роттердамі, можна брати за зразок щодо створення Президентського університету майбутнього.
Про це в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі розповів перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда.
“У нас є великий амбітний проєкт, це “Президентський університет майбутнього”, де у зоні відповідальності МОЗ буде також побудова сучасної університетської клініки. І я думаю, що клініку Erasmus МС можна брати за зразок, враховуючи і величезний досвід, і враховуючи, власне, потужність клініки, тому що в Україні нам треба буде також потужна наукова база, і нам потрібно зараз цей напрям розвивати, напрям інновацій, тому що за цим саме є майбутнє, і медицини в тому числі”, - зазначив він.
Комаріда наголосив, що сенс університетських клінік у тому, що тут відбувається навчання студентів. Але у провідних європейських і світових клініках не лише навчаються студенти, тут також вчаться працювати на новітньому обладнанні, розробляти нові методи лікування, проводити нові дослідження, додав він.
“Іде постійний процес навчання із залученням великих медичних компаній, фармацевтичних, ІТ-компаній, що рухає медицину вперед. Також в Україні плануємо оновлення 48 лікарень у кожній області України: дитяча й доросла обласні лікарні. Ці проєкти зараз на стадії узгодження якраз із регіонами, і тут, звичайно, нідерландський досвід нам знадобиться, і в співпраці з нідерландськими компаніями, і в співпраці з компаніями, такими як Philips, і з компаніями, які розробляють архітектурні рішення, пропрацьовують логістику, маршрути, це залучення також може бути дуже корисним”, - підкреслив Комаріда.
Відвідування Erasmus MC відбувалося з компанією EGM Architects. Її фахівці спеціалізуються в проєктуванні, зокрема, медичних закладів. Протягом 20 років компанія займається покроковим перетворенням університетської клініки Erasmus MC в лікарню з найсучаснішими технологіями, залучаючи досвід інших нідерландських компаній до планування медичних технологій, зокрема, Philips.
Варто зазначити, що представники компаній EGM Architects та OrangeHealth Consultants, яка до того ж працювала над аналізом стану госпітальної мережі в Києві, за підтримки Уряду Королівства Нідерландів в Україні брала участь в оновленні державних будівельних норм для медичних закладів в Україні, які зараз знаходяться на стадії затвердження. Це дозволить впровадити сучасні стандарти проєктування та будівництва медичної інфраструктури для покращення якості надання медичної допомоги для українців.
Також делегація МОЗ під час візиту в Нідерланди провела зустріч з такими компаніями як Hospitainer, Metaflex, EGM Architects, Orange Health Consultants, Topicus та інші. Це був бізнес-ланч, організований Taskforce Healthcare, що об'єднує представників компаній, які працюють в сфері охорони здоров'я.
Також окремо у посольстві України в Нідерландах відбулася зустріч з компанією Metaflex, яка займається технологіями для чистих приміщень та готова ділитися провідним досвідом з організації безпечних операційних. Візит було організовано за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Як повідомляв Укрінформ, 31 травня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення «Президентського університету».
За задумом, новий виш має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром, що, зокрема, забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного світу.
Фото Ірини Драбок