В Україні спростили доступ підлітків до COVID-вакцинації
Міністерство охорони здоров'я скасувало вимогу про обов'язкову наявність всіх рутинних щеплень у підлітків для отримання вакцинації проти COVID-19.
Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.
"Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19. Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення", - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
В МОЗ додали, що для того, аби щепити дитину від 12 років від COVID-19 необхідно мати із собою свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.
Для вакцинованих від COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифікату.
Водночас в МОЗ наголошують, що вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем, залишається важливим, адже захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Так, до 12 років (включно) діти в Україні мають отримати щеплення: від гепатиту B (три дози, завершений курс вакцинації); туберкульозу (1 доза, завершений курс); кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс); дифтерії, правця (5 доз); кашлюка (4 дози, завершений курс); поліомієліту (5 доз); хіб-інфекції (3 дози, завершений курс). У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза), а у 16 – зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років.
Як повідомляв Укрінформ, з 6 січня 2022 року в Україні проводиться бустерне щеплення для всіх осіб віком від 18 років. Станом на 17 січня бустерну дозу вакцини отримали майже 100 тис. українців.