Четверта доза буде доцільною, якщо у березні з'явиться вакцина від Омікрону - епідеміологиня

Питання доцільності введення четвертої дози вакцини від коронавірусу нині активно обговорюється у низці країн, однак однозначної відповіді досі немає.

Про це у п’ятницю, 21 січня, в програмі "Інформдень" телеканалу "Дом" сказала докторка медичних наук, головна спеціалістка МОЗ України за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград, передає Укрінформ.

"Є повідомлення з низки держав. Я беру до прикладу Ізраїль, де імунопрофілактика організована дуже правильно. Там уже є офіційна заява про те, що використання четвертої бустерної дози не дало епідеміологічної ефективності. Тобто, кажучи простою мовою, не захистило вакцинованих нею людей і люди захворіли попри повторне введення цього антигену", — зазначила Виноград.

На її думку, причина такої ситуації у тому, що це вакцина, яка була зроблена проти попередніх генетичних варіантів коронавірусу.

"Якщо у березні з'явиться вакцина проти Омікрону, то це (четверта доза — ред.) буде дуже доцільно і можна сподіватися на високу ефективність такого щеплення", — вважає докторка наук.

Читайте також: МОЗ посилить COVID-вакцинацію у селах

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплена 15 109 351 людина, з них отримали першу дозу – 15 109 349 осіб, дві дози – 14 410 730 людей, отримали додаткову дозу – 11 941 людина, бустерну дозу – 167 360 осіб.