Розстріл у Дніпрі, вибух у Запоріжжі та Джавеліни в Києві
Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.
«Дніпровський стрілок»: 27 січня близько 3:40 у Дніпрі, на території Південного машинобудівного заводу, нацгвардієць Артемій Рябчук застрелив чотирьох військовослужбовців та одну цивільну жінку, ще п'ятеро людей дістали поранення. Стрілок з автоматичною зброєю втік з місця злочину. Близько 9:30 його затримали в м. Підгороднє. Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили Рябчуку про підозру у вбивстві, дезертирстві і викраденні зброї.
На фото: правоохоронці на території заводу "Південмаш".
Чотирьох постраждалих унаслідок стрілянини на території Південмашу у Дніпрі військовослужбовців госпіталізували до Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова та прооперували. Двоє із них – у вкрай важкому стані. П'ятий потерпілий перебуває у 16-й міській лікарні, у нього поранення грудної клітини, стегна та плеча.
На фото: генеральний директор КП "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" ДОР" Сергій Риженко під час пресконференції щодо стану постраждалих.
У центрі Запоріжжя 28 січня близько 4 години ранку стався вибух повітряно-газової суміші у житловому будинку. Зруйновано несні елементи в межах одного під'їзду, пошкоджено сім квартир, є загроза обвалення будинку. З третього зруйнованого під'їзду рятувальники евакуювали 15 мешканців. Одна людина загинула, двох травмовано.
В Україну цього тижня прибували американські літаки з вантажем оборонної допомоги. Так, уночі 22 січня до аеропорту «Бориспіль» надійшла перша, 23 січня – друга, а 25 січня – третя партія оборонного вантажу зі США у межах пакета на загальну суму 200 мільйонів доларів, затвердженого президентом Байденом у грудні 2021 року. На фото: третій вантаж оборонної допомоги від США в аеропорту «Бориспіль» – пускові установки та ракети – загальною вагою близько 80 тонн.
Україна 22 січня відзначила День Соборності. У столиці та інших містах створювали «живі ланцюги». Зокрема, на мосту Патона у Києві до річниці проголошення Акта Злуки активісти традиційно утворили «живий ланцюг Соборності» як символ єдності людей на сході і заході України (на фото).
У Запоріжжі Президент України Володимир Зеленський до Дня Соборності відкрив першу частину найбільшого вантового мосту в Україні. З цієї нагоди дві тисячі людей утворили 9-кілометровий «живий» ланцюг.
А в Ужгороді до свята розгорнули 100-метровий прапор і також стали у традиційний «живий» ланцюг.
Криголам «Ноосфера» у п'ятницю вирушив у перший рейс з Одеси до антарктичну станцію «Академік Вернадський». На борту, крім екіпажу, шість українських дослідників Антарктики, а ще 28 вітчизняних науковців приєднаються до них у чилійському порту Пунта-Аренасу.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Харків’яни, які утворили «Ланцюг єднання» в межах відзначення Дня соборності.
На Яворівському полігоні у Львівській області розпочалися стрільби з британської протитанкової системи NLAW.
Частково зруйнований житловий будинок, де стався вибух газоповітряної суміші, у Запоріжжі.
Дев'ятиповерхова офісна будівля мережі "АТБ" після пожежі у Дніпрі.
У межах презентації проєкту "Кадетський корпус поліції" учасникам заходу у Вінниці продемонстрували технічні засоби, амуніцію та оснащення, яке застосовують поліцейські у службовій діяльності та використовують для підготовки кадетів.
Гостиний двір, де відбувається реконструкція, в Києві.
Килим висить на стіні будинку в Одесі.
Опора лінії електропередачі на Закарпатті.
Крига на узбережжі Дністровського лиману в Одеській області.
Снігур сидить на гілці дерева на Закарпатті.
Собака породи хаскі дивиться на качок та лебедів на річці в Ужгороді.
Левиця з прайду, якому виповнилося 13 років, у Київському зоопарку.
Процес обрізування винограду в Берегово на Закарпатті.