«Срібло» Абраменка, День єдності та язикатий єнот
Події семи днів, що минули, – в об'єктивах камер фотокореспондентів Укрінформу.
Український фристайліст Олександр Абраменко здобув срібну медаль у змаганнях з лижної акробатики – першу для нашої країни на ХХIV зимовій Олімпіаді у Пекіні. У суперфіналі Абраменко набрав 116,50 бала. Нинішня медаль Олександра стала дев'ятою для України на восьми «білих» Олімпіадах за роки незалежності (3 золоті, 3 срібні, 3 бронзові).
Президент Володимир Зеленський 14 лютого підписав указ №53/2022 про відзначення в Україні 16 лютого 2022 року Дня єднання для посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз. Відтак, у середу по всій країні замайоріли синьо-жовті прапори, а громадяни о 10:00 виконали Державний Гімн.
На фото: учасники акції до Дня єднання тримають прапор України розміром 50 на 20 метрів на каскаді фонтанів "Веселка" у Запоріжжі.
У Києві з нагоди Дня єднання на НСК "Олімпійський" відбулася акція, на якій активісти розгорнули найбільший державний прапор у столиці – 200 метрів завдовжки.
А в Одесі кілька десятків людей зібралися біля пам'ятника Дюку та провели флешмоб, станцювавши із синіми та жовтими парасольками на Приморському бульварі.
У Дніпрі надвечір до Дня єднання у небі над містом національними кольорами засвітилася лайтартінсталяція Dnipro Light Flowers.
У цей же день із заходу на схід України вирушив «Поїзд єднання». Він провіз прапор України через 12 областей нашої держави від Рахова (Закарпатська область) до Маріуполя (Донецька область). Для пасажирів поїзда упродовж рейсу лунали слова підтримки та єднання від українських діячів культури, освіти та спорту.
На фото: начальник запущеного Укрзалізницею «Поїзда єднання» Євген Прокопенко під час церемонії зустрічі на залізничній станції «Запоріжжя-1».
Вихідними у столиці також відбувся марш проти російської агресії. Він стартував під стінами червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка та завершився на Майдані Незалежності. Під час ходи активісти вигукували, що українці чинитимуть опір російській агресії. Також наприкінці акції протесту учасники вивісили банер на мості над алеєю Героїв Небесної сотні із написом "UKRAINIANS will resist".
Вісім років тому, 18 лютого 2014 року, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У Києві на Алеї Героїв Небесної сотні на роковини трагічних подій відбулася панахида за загиблими.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
На Майдані Незалежності на будівлі ТЦ GLOBUS вивісили Державний прапор України до Дня єднання.
Учасники урочистого маршу до Дня єднання йдуть вулицею Одеси.
Юний активіст з прапором під час віча "Запоріжжя чинитиме спротив" з нагоди Дня єдності на майдані Героїв.
Учасники командних змагань у чоловічій естафеті 4х7,5 км з біатлону на зимовій Олімпіаді в Пекіні, Чжанцзякоу, Китай.
Учасники зонального чемпіонату ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях на честь генерал-лейтенанта Григорія Марченка у Вінниці.
Ігровий момент матчу чемпіонату України з баскетболу серед команд Суперліги Windorse між БК "Запоріжжя" і БК "Будівельник" (Київ), що завершився з рахунком 69:81 на користь київської команди, у Запоріжжі.
Кордон між Україною і Росією в Харківській області.
Учасники тактико-спеціальних навчань з демонструванням дій підрозділів МВС та відпрацюванням заходів зі звільнення адміністративних будівель у Каланчаку на Херсонщині.
Армійці на території Центру підготовки військовослужбовців ЗСУ на Запоріжжі.
Учасниця відкритих навчань щодо реалізації заходів цивільного захисту цілиться у мішень в Ужгороді.
З нагоди святкування Дня святого Валентина у підземеллі Василівського історико-архітектурного музею "Садиба Попова" організували квест, під час якого відвідувачі шукали ченця та проходили ритуал "Об'єднання сердець", у Василівці Запорізької області.
Озеро у формі серця у Вишгороді на Київщині.
Єнот у Вінницькому зоодворику у Центральному парку імені Миколи Леонтовича.
Акторка під час прем’єри вистави "СЄВЄР наш", поставленої за п’єсою Ольги Мацюпи "Соловейки. Соловки", на сцені Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру у Сєвєродонецьку.
Місцева жителька Василина у селі Синевирська Поляна на Закарпатті.
Актор Володимир Ямненко під час початку зйомок фільму Дмитра Моісеєва "Сірі бджоли" за однойменним романом Андрія Куркова на Луганщині.
Народні депутати України під час засідання парламенту у День єднання.