У яких лікарів обстежитися перед мобілізацією - поради Нацслужби здоров'я

Громадянам перед мобілізацією слід пройти обстеження у сімейного лікаря, зробити щеплення від правця та гепатиту В, а також відвідати стоматолога.

Такі поради Національна служба здоровʼя оприлюднила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Розповідаємо, що потрібно зробити перед мобілізацією з погляду турботи про власне здоров’я Перевірте, чи працює ваш сімейний лікар. Якщо раптом ваш сімейний лікар звільнився, у медичному закладі, в якому ви підписували декларацію, вам запропонують іншого лікаря. Обов’язково укладіть нову декларацію ", - радять у НСЗУ.

Зазначається, що якщо лікар дасть е-направлення на певні обстеження чи консультацію до іншого фахівця, обов’язково слід виконати всі рекомендації. "За е-направленням усі аналізи, обстеження, консультації безоплатні. Якщо за станом здоров’я вам необхідно приймати “Доступні ліки”, слід домовитися з лікарем про дистанційний зв’язок. Лікар може виписати е-рецепт без вашої присутності. А ваші рідні зможуть отримати та передати “Доступні ліки” для вас, якщо ви перешлете їм номер е-рецепту", - наголошують у НСЗУ.

Крім того, необхідно разом із лікарем перевірити наявність усіх необхідних щеплень, зокрема від правця та гепатиту В.

Читайте також: ВЛК не може ігнорувати встановлені діагнози приватних лікарів - адвокат

"Вакцинація від правця для дорослих є безоплатною. Також уточніть, чи маєте ви щеплення від гепатиту В. Це щеплення додали в національний календар 2001 року. Тож, якщо ви народилися раніше і ви - не лікар чи лікарка, то, ймовірно, не маєте цих щеплень. Для дорослих вакцинація від гепатиту платна. Але вам варто купити вакцину власним коштом в аптеці та вакцинуватися у сімейного лікаря. Гепатит В передається, зокрема, через кров під час поранення та надання медичної допомоги", - зазначають у Нацслужбі здоровʼя.

Необхідним є і візит до стоматолга, щоб вчасно виявити проблеми із зубами та запобігти ускладненням.

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ анонсувало початок проведення влітку 2024 року кампанії наздоганяючої вакцинації проти дифтерії та правця як серед дітей, так і серед дорослих.

Фото ілюстративне