У центрі Берліна провели демонстрацію «Російський полон вбиває»
У центрі Берліна, неподалік Бранденбурзьких воріт, у неділю пройшла демонстрація з вимогою справедливості щодо приблизно 28 тисяч українців, у тому числі цивільних, яких Російська Федерація утримує в нелюдських умовах.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Організатори заходу – ГО «Віче-Берлін», Асоціація родин захисників Приазов’я, Міжнародна протестна спільнота «Вирій» - закликали німецьких політиків, ЗМІ, правозахисні та гуманітарні організації долучити свої голоси заради звільнення українців, яких Росія тримає у себе.
«Що такого є в цьому питанні, що змушує вас вагатися? Люди утримуються у нелюдських умовах. Вони щодня проходять через пекло, через терор. Єдині, хто може допомогти їм повернутися, - це українські волонтери, ЗСУ. Але ми потребуємо також вашої підтримки. Ми потребуємо, щоб люди в Європі говорили голосно про українських військовополонених і цивільних в’язнів війни. Російський полон убиває», - звучало через гучномовець над Парізер плац.
Своїм досвідом річного перебування в полоні в якості цивільного заручника поділився Олександр Тарасов, журналіст, правозахисник з Херсона. Він розповів про катування та знущання, про тих, з ким був у полоні і хто продовжує знаходитися в руках росіян.
«Я вийшов, мені пощастило, але в полоні залишається ще дуже багато інших. Треба доносити в Німеччині, що там, де Росія, там смерть, хаос і страждання», - заявив Олександр.
Він зазначив, що говорив з чималим числом європейських політиків, які розводять руками, мовляв, що вони можуть зробити, адже Росія не іде на контакт.
«Так давайте зробимо, щоб вона йшла на контакт», - закликав українець. І запропонував можливі крові: вигнати Росію з ООН або з Радбезу, конфіскувати 5 російських нафтопереробних заводів у Німеччині або принаймні вилучити заморожені російські активи.
«Ми маємо стати тим голосом, який доносить до політиків, до ЗМІ, до всіх, що ми маємо забити цвях в орківську труну, що неможливо вести перемовини з терористами! Терористи або знищуються, військово чи економічно, або вони перемагають і продовжують тероризувати та проливати кров. Не може бути ніяких перемовин», - наголосив Олександр.
Участь у демонстрації взяв також Павло, військовослужбовець, який після втрати кінцівки проходить лікування в берлінському шпиталі.
Демонстрація була присвячена, в тому числі, сумній річниці розстрілу в Оленівці, тоді загинули багато українських в’язнів. Вимоги демонстрантів: негайне безумовне звільнення всіх українських військовополонених і цивільних; негайне припинення всіх форм жорстокого поводження та забезпечення гуманних умов; проведення незалежного міжнародного розслідування розстрілу в Оленівці; суворе дотримання міжнародного гуманітарного права.
Як повідомляв Укрінформ, бійці 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ в день другої річниці теракту в Оленівці закликали розповісти світу про цю трагедію.