У Росії діють близько 50 програм для впливу на свідомість українських дітей та молоді - Скібіцький

У Росії діють близько 50 спеціальних програм для перепрограмування свідомості дітей та молоді України.

Як передає Укрінформ, про це заявляє представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький на сторінці ГУР у Фейсбуці.

Після викрадення українських дітей із тимчасово захоплених територій Росія намагається позбавити їх української ідентичності - на території держави-агресора діють близько пів сотні спеціальних програм для перепрограмування свідомості дітей та молоді України, зазначив Скібіцький під час форуму «Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни».

За його словами, повернення викрадених Росією дітей України - вкрай складний процес.

«Вивезення наших дітей починалось нібито на відпочинок, на лікування, на навчання, а потім відбувалась передача їх у російські сім’ї, щоб потім повністю їх асимілювати в російську пропаганду, в російське суспільство... Звільнити українських дітей дуже непросто. Ми повертаємо буквально одиниці: кожну дитину треба фактично виривати з пазурів цього триглавого дракона», - підкреслив Скібіцький.

Читайте також: Зеленський запропонував кожному лідеру G20 вимагати від Путіна повернути тисячу дітей

ГУР спільно з іншими державними органами збирають усі можливі факти про злочини Росії щодо українських дітей.

Скібіцький нагадав, що для інформування українського суспільства і світової спільноти на порталі «Війна і санкції» діє розділ «Викрадачі дітей», де наведені дані про виконавців цих геноцидних практик Росії.

Читайте також: Під час війни загинула 551 дитина, півтори тисячі отримали поранення - уповноважена Президента

Як повідомляв Укрінформ, начальник ГУР Кирило Буданов на форумі «Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни», заявив, що нинішнє військово-політичне керівництво Росії цілеспрямовано вело підготовку до геноциду українців ще задовго до початку повномасштабного вторгнення.

Фото: ГУР