Шольц: Багатьом українцям у ФРН час почати працювати

Глава німецького уряду Олаф Шольц вважає, що українцям, які вже давно перебувають у Німеччині й досі не працюють, пора зробити це.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання депутатів Бундестагу 4 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Надто багато людей тут так довго, і їм варто починати (працювати – ред.) зараз… Звісно, ми маємо подивитися, як зробити так, щоб якомога більше шукали роботу», - зазначив канцлер.

Шольц не погодився, що запропонована ним минулого року програма Job Turbo, метою якої є пошук можливостей влаштування на роботу шукачів притулку, зокрема з України, стала провалом. Вона, переконаний канцлер ФРН, допомогла підвищити рівень зайнятості, «але цього недостатньо».

Він також заявив, що дуже детально обговорював це питання з Президентом України під час візиту до Києва минулого понеділка. Зеленський, за словами Шольца, повідомив про плани, щоб представники української влади в Німеччині та Польщі були задіяні та разом із чиновниками на місцях «підтримували українців або при поверненні (додому – ред.), або при працевлаштуванні».

Шольц уже заявляв, що очікує, що більше українців, які наразі отримують соціальну допомогу, почнуть працювати.

Як повідомляв Укрінформ, Job Turbo стартувала приблизно рік тому та мала на меті прискорення працевлаштування біженців після проходження ними необхідних мовних і інтеграційних курсів.

Читайте також: Словаччина зменшить допомогу для нових біженців із України

Рівень зайнятості шукачів притулку з України в Німеччині є меншим, ніж у деяких сусідніх країнах. У жовтні 2023 року в Німеччині працювали лише чверть українців, які отримали негайний дозвіл на роботу. Загалом органи влади нарахували 272 400 працюючих українців (які самі сплачують соціальне страхування), у тому ж місяці минулого року таких було 197 660.

Президент Володимир Зеленський заявив у жовтні, що у Німеччині мінімум 300 тисяч українців не працюють і не роблять спроб працевлаштуватися. На його думку, коли соціальна підтримка ФРН буде припинена, вони будуть змушені повернутися.

Фото ілюстративне