В евакуації за кордоном перебувають понад 2,3 тисячі українських дітей-сиріт

З України після початку повномасштабного вторгнення РФ були евакуйовані до інших країн 4739 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, на сьогодні в евакуації за кордоном перебуває 2318 таких дітей.

Про це представниця уповноваженого Верховної Ради з прав дитини Ірина Суслова під час виїзного засідання Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики, передає кореспондент Укрінформу.

“...Після початку повномасштабного вторгнення загалом було евакуйовано до інших країн 4739 дітей, із них станом на зараз в евакуації перебуває 2318 дітей. Найбільше, як і на початку повномасштабного вторгнення, перебуває у Німеччині”, - сказала Суслова.

За її словами, в Італію було евакуйовано 398 дітей, нині там залишається 245. Суслова заявила, що Італія встановила контроль над цими дітьми, передала їх під опіку і не повертає, незважаючи на рішення українських органів опіки і піклування про те, що ці діти були влаштовані до сімейних форм виховання.

“Італія взагалі відмовляється повертати цих дітей… Зараз підготовлено звернення офіційно від нашого Прем'єр-міністра до Прем'єр-міністра Італії, і вони мають винести це питання на двосторонні перемовини. Бо, на жаль, сьогодні ми маємо констатувати: 245 дітей перебуває в італійських сім'ях або у закладах, до яких у нас немає доступу. І навіть незважаючи на проведені моніторингові візити, ми не отримали доступу до проведення індивідуальної оцінки (їхніх - ред.) потреб”, - сказала представниця уповноваженого.

За її словами, в Австрії українські діти перебувають у більш-менш належних умовах, проте під час моніторингових візитів представники української влади зафіксували певні порушення прав дітей, у тому числі дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами (зокрема, не був організований належний освітній процес).

“Ми маємо Кіровоградський будинок дитини, перебуває 60 дітей на території Австрії. І ми не можемо повернути 37 дітей у сімейні форми виховання”, - заявила Суслова.

Читайте також: Зарівна в Радбезі ООН продемонструвала, як Росія фальшує документи викрадених в Україні дітей

У Швейцарії, за її словами, права дітей дотримуються. “Але через застосування фізичного насильства по відношенню до наших дітей ми там втратили контроль над одним із закладів. Швейцарська сторона відсторонила всіх супроводжуючих осіб. Після того як Донецька область надіслала нових супроводжуючих осіб, у Швейцарії сказали, що не дозволяють замінити супроводжуючих осіб - у зв'язку з тим, що на території Швейцарії не може відбуватися порушення прав дітей”, - сказала представниця омбудсмена.

Вона наголосила на необхідності реагувати на факти насильства, організувати роботу з компетентними органами приймаючої сторони для індивідуальної оцінки потреб дітей тощо.

Як повідомлялося, голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський інформував, що станом на серпень 2155 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування перебувають за кордоном через вимушену евакуацію в результаті російської агресії.