Розвиток біоекономіки може бути джерелом нових інвестицій у відбудову - експертка
Завдяки розвитку біоекономіки, Україна отримає можливість залучення додаткових нових інвестицій для відбудови зруйнованих промислових районів, з урахуванням міжнародних екологічних стандартів.
Таку думку висловила директорка Державного класифікатора продукції та послуг «Соціоінформ» Наталія Зайцева–Чіпак у презентації дослідження “Перспективи інноваційного розвитку біоекономічного потенціалу України” в Укрінформі.
“Наше дослідження доводить, що донори з більшим бажанням фінансово підтримують відбудову та інвестують у ті проєкти, які мають екологічну складову”, - стверджує Зайцева–Чіпак.
За словами експертки, Україна має усі шанси для впровадження нових біоекономічних технологій, оскільки володіє широко ресурсною базою. Зокрема, йдеться про створення добрив з біовідходів, використання листової біомаси, біоінженерію тощо.
“Якщо ж говорити про конкретні технології, то мова здебільшого йде про переробку відходів легкої промисловості та сільського господарства на інші матеріали або біоресурси. Не забуваємо й про можливості виробництва біопалива та створення біогазових установок”, - додає директорка ДК «Соціоінформ».
Під час презентації дослідження учасники обговорення акцентували, що розвиток біоекономіки є однією з ключових передумов для інтеграції України в ЄС.
“Якщо ми плануємо євроінтеграцію, беремо певні кліматичні зобовʼязання, які передбачають скорочення викидів того ж вуглекислого газу, іншими словами - перехід на зелений курс”, - нагадує Зайцева–Чіпак.
Як повідомляв Укрінформ, Україна вже започаткувала низку проєктів з акцентом на зелений курс. Очікується, що «зелені» проєкти, які почала реалізовувати Україна, створять до 4,2 млн робочих місць, що допоможе компенсувати втрати від війни.