При входженні у проєкти з відновлення пріоритет повинні мати компанії країн-друзів - Притула

Ексклюзив

Відновлення України буде величезним проєктом на мільярди доларів і при обранні партнерів треба буде враховувати те, наскільки щирими друзями були ті чи інші країни, які захочуть долучитися до процесу.

Таке переконання в коментарі Укрінформу висловив волонтер, засновник благодійного фонду Сергій Притула, який взяв участь у Конференції з відновлення України, яка проходила цього тижня в Берліні.

«Питання відновлення, відбудови – питання контрактів на сотні мільярдів доларів. Мені здається, що треба добре виважити, хто має зайти на ці контракти. Звісно, будуть мати місце і якісь політичні аспекти, тому що я не зовсім собі уявляю, як можуть на рівних засадах входити компанії з тих країн, наприклад, які не давали Україні військової підтримки, з тими, які віддавали нам усе. Я вважаю, пріоритет має бути тим, хто був нашим союзником за замовчуванням», - виклав свою думку Притула.

На конференції він мав за мету знайти нових партнерів для Фонду, наростити контактну базу, подивитися, де є співпадіння по різних проєктах - чи то гуманітарне розмінування, чи то обладнання шкільних бомбосховищ, чи то мобільні будиночки. Величезна кількість допомоги, яку Фонд Сергія Притули акумулював та передавав українцям, які постраждали внаслідок вторгнення, це допомога саме західних партнерів. Фонд співпрацює як з приватним бізнесом, так і з благодійними організаціями, додав він.

На конференції були представлені, зокрема, компанії, які займаються будівництвом безпілотних технологій і засобів для гуманітарного розмінування, вони теж «у полі інтересу».

«Приглядаємося до пропозицій, німецьких, швейцарських компаній тощо. Навряд чи ми будемо із ними співпрацювати в контексті закупівель їхнього обладнання, яке вони пропонують, тому що наші і безпілотні системи, і засоби для розмінування є в рази дешевшими», - зауважив Притула.

Читайте також: Україна підписала на конференції у Берліні угод на €260 мільйонів для відновлення житла - Шмигаль

Проте, зважаючи на те, що в Фонду дуже розгалужена система комунікацій з місцевими громадами на деокупованих територіях, він може виступити посередником між компанією, яка хоче показати свої спроможності в гуманітарному розмінуванні, і громадою, яка цього потребує.

У Німеччині в його Фонду є дружні організації, наприклад, Vitsche, спільно з якою зараз здійснюється краудфандинговий проєкт зі збору €200 тисяч на будівництво шкільного укриття в Харківській області.

Подібні форуми, вважає Притула, вкрай необхідні, як мінімум з огляду на те, що для того, щоби відновлювати Україну, не треба чекати на завершення війни.

Читайте також: Україна отримає додаткові $35 мільйонів на гуманітарне розмінування

Як повідомлялося, Конференція ти численні сайд-івенти проходили в Берліні всю першу половину тижня. Безпосередньо конференція зібрала понад 2 тисячі учасників.