Обсяг заявок на кредити для відновлення енергетики сягнув ₴38 мільядів
Загальний обсяг заявок на кредитування для відновлення енергетичної інфраструктури від моменту підписання кредитного меморандуму у червні 2024 року сягнув 38 млрд грн.
Про це сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, відповідаючи на запитання Укрінформу на брифінгу в Києві.
“За оперативною інформацією від банків з 1 червня по 21 липня загальний обсяг заявок в роботі банків на кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури становить вже 38 млрд грн”, - повідомив Пишний.
За його словами, лише за останній тиждень надійшло заявок на 7 млрд грн.
“Загалом з 1 червня банки схвалили заявки на 3 млрд грн. Це підписані угоди і ті, що незабаром будуть підписані”, - уточнив він.
Пишний також додав, що за кілька тижнів портфель кредитів на розбудову енергетичних потужностей вже досяг 337 млн грн.
“Я вважаю, це лише початок”, - сказав Пишний.
Очільник НБУ нагадав, що з 20 липня запрацювала масштабна програма за підтримки державного бюджету по кредитуванню на цілі енергозабезпечення ОСББ та фізичних осіб. Останні отримують кредити за ставкою 0% в обсязі до 480 тис. грн. Інші ж позичальники можуть отримувати кредити від 500 тисяч доларів до 25 млн євро зі ставкою на рівні облікової.
“Банківська система намагається бути максимально ефективною у вирішенні цього питання національної безпеки ”, - підкреслив голова НБУ.
Як повідомлялося, 17 найбільших банків України, чисті активи яких станом на 1 травня 2024 року становили понад 83% від загальних активів банківської системи України, підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури.
Зокрема, підписантами стали: Райффайзен Банк, А-Банк, Укрсиббанк, ОТП Банк, МТБ банк, Банк Кредит Дніпро, Кредобанк, ПУМБ, Сенс Банк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Креді Агріколь Банк, Піреус Банк МКБ, Правекс-Банк, ПриватБанк, Глобус Банк.