Обсяг заявок на кредити для відновлення енергетики сягнув ₴38 мільядів

Загальний обсяг заявок на кредитування для відновлення енергетичної інфраструктури від моменту підписання кредитного меморандуму у червні 2024 року сягнув 38 млрд грн.

Про це сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, відповідаючи на запитання Укрінформу на брифінгу в Києві.

“За оперативною інформацією від банків з 1 червня по 21 липня загальний обсяг заявок в роботі банків на кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури становить вже 38 млрд грн”, - повідомив Пишний.

За його словами, лише за останній тиждень надійшло заявок на 7 млрд грн.

“Загалом з 1 червня банки схвалили заявки на 3 млрд грн. Це підписані угоди і ті, що незабаром будуть підписані”, - уточнив він.

Читайте також: Дев’ять громад передали вже ₴11 мільйонів для Бурштина, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон

Пишний також додав, що за кілька тижнів портфель кредитів на розбудову енергетичних потужностей вже досяг 337 млн грн.

“Я вважаю, це лише початок”, - сказав Пишний.

Очільник НБУ нагадав, що з 20 липня запрацювала масштабна програма за підтримки державного бюджету по кредитуванню на цілі енергозабезпечення ОСББ та фізичних осіб. Останні отримують кредити за ставкою 0% в обсязі до 480 тис. грн. Інші ж позичальники можуть отримувати кредити від 500 тисяч доларів до 25 млн євро зі ставкою на рівні облікової.

“Банківська система намагається бути максимально ефективною у вирішенні цього питання національної безпеки ”, - підкреслив голова НБУ.

Як повідомлялося, 17 найбільших банків України, чисті активи яких станом на 1 травня 2024 року становили понад 83% від загальних активів банківської системи України, підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури.

Зокрема, підписантами стали: Райффайзен Банк, А-Банк, Укрсиббанк, ОТП Банк, МТБ банк, Банк Кредит Дніпро, Кредобанк, ПУМБ, Сенс Банк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Креді Агріколь Банк, Піреус Банк МКБ, Правекс-Банк, ПриватБанк, Глобус Банк.