Відбудова України - 2024
У Канаді відбувся черговий захід з відбудови України - - чи є зміни в риториці? Імпорт електроенергії - не панацея. Українські інженери демонструють успішні розробки з розмінування.
Відбудова України: погляд з Канади
Цього року бізнес-конференція з відбудови України проходила у Торонто вже втретє. Вперше захід був проведений у 2022-му році. Чим же вони відрізняються? Які побоювання залишились, або навпаки зникли? Читайте у публікації власного кореспондента Укрінформу в Канаді. Журналіст стверджує, що вона багато в чому стала продовженням, а не повторенням минулорічних.
Такої ж думки колишній посол Канади в Україні, а нині – бізнес-омбудсмен України Роман Ващук. Він, як людина, що збудувала успішну карʼєру держслужбовця в Канаді, але при цьому провела майже десять років в Україні, добре розуміє особливості обох держав. І за його словами, цьогорічна конференція відрізнялася від попередніх перш за все своєю “доконаністю”. “Ми вже не говоримо про те, що було би добре, якби хтось щось зробив. Натомість розмови ведуться довкола уже реалізованих проєктів”, – пояснює він свою думку.
НОВИНИ ВІДБУДОВИ
- Світовий банк продовжить фінансувати програми відбудови України у 2025 році
- Сибіга та Блінкен підписали документ про допомогу енергосистемі України на $825 мільйонів
- Через механізм цивільного захисту ЄС Естонія надала Україні понад 140 трансформаторів і понад 300 одиниць енергетичного обладнання
- Запоріжжя, Чернігів і Суми: у 2025 році Японія продовжить підтримку проєктів відновлення
- Уряд виділив понад ₴200 мільйонів на будівництво укриттів у лікарнях Харківщини - Шмигаль
- В Україні цьогоріч зруйновані майже 50 тисяч об’єктів нерухомості та інфраструктури - Кулеба
- В Україні відновлюють виплати компенсацій за знищене житло
УКРІНФОРМ ПОЯСНЮЄ
Збільшення пропускної спроможності на імпорт електроенергії не сприяло зростанню фізичного імпорту. Чому?
Із 1 грудня збільшилися можливості для імпорту електроенергії з Європи в Україну: щогодини замість максимального обсягу 1,7 ГВт можна імпортувати 2,1 ГВт. Однак, попри складну ситуацію в енергосистемі, поки що ці можливості використовуються навіть не на половину. Чому так склалося і як можна розв’язати цю проблему – розбирався Укрінформ.
Виклики під час розмінування: дорогі технології, нестача кадрів і грошей
- Україна є найбільш замінованою країною у світі, щорічні збитки через міни та інші вибухонебезпечні предмети перевищують $11 млрд.
- У перший рік повномасштабного вторгнення в Україні було 174 тис. кв. км потенційно забруднених територій, з яких понад 35,5 тис. кв. км площ повернули до продуктивного використання.
- Щоб розмінувати українські території, знадобляться щонайменше $37 млрд, а також впровадження нових технологій та інноваційних підходів.
- Завдяки міжнародній підтримці та присутності світових операторів кількість спеціалізованої техніки для розмінування, зокрема важкої, в Україні значно зросла.
- Українські інженери активно розробляють нові технології для розмінування, такі як роботизована машина «Змій», яка за багатьма параметрами перевершує іноземні аналоги та працює дистанційно.
Повний текст читайте на сайті
У Берліні відбувся «Віднова-форум»
Форум зібрав представників українських громадських організацій у Німеччині, а також німецьких. Основна увага буле зосереджена на обговоренні підходів до організаційної стійкості в гнучкому середовищі та обміні ключовими проблемами та рішеннями для організаційної підтримки під час кризи. Участь у форумі взяв посол України в ФРН Олексій Макеєв.
В Україні стартував національний проєкт “Тиждень енергоефективності”
Тиждень енергоефективності в Україні триватиме з 9 по 13 грудня 2024 року, під час якого відбуватимуться події, спрямовані на популяризацію державних і громадських ініціатив у сфері енергоефективності.
До Кіровоградщини від початку повномасштабної війни релокували 87 підприємств
В область перемістили свої виробничі потужності 87 суб'єктів господарювання, а саме до міст Кропивницького (56), Олександрії (22), Знам'янки (1), Світловодська (6), Новомиргорода (1), Бобринця (1), з яких 77 вже працюють”, - йдеться у повідомленні.
Найбільша кількість релокованих підприємств здійснює свою діяльність у галузях промисловості – 29 од. (33,3% від загальної кількості релокованих суб'єктів господарювання), інформації й телекомунікації та торгівлі – по 17 од. (19,5%). В інших галузях здійснюють свою діяльність 24 суб'єкти господарювання (27,6%).
Крім цього, на територію області перемістили: 4 заклади у сфері охорони здоров’я, 8 закладів освіти, 2 обласних центри туризму, 4 громадські організації.
Баштанський сирзавод планує відновити виробництво на Миколаївщині
Баштанський сирзавод, продукція якого відома під торговою маркою «Славія», розглядає можливість відновлення виробництва на Миколаївщині.
Нагадаємо, рік тому голова Баштанської РВА Владислав Дмитрів заявляв, що для відновлення роботи Баштанського сирзаводу, який значно постраждав під час інтенсивних бойових дій у регіоні, бракує сировини.
З нагоди Дня волонтера презентували книжку «Незламний бізнес»
В Укрінформі обговорили волонтерські ініціативи та проєкти провідних компаній і представили книгу Олександра Голіздри і Сергія Шевченка «Незламний бізнес».
ВІДТВОРЕННЯ ІСТОРІЇ
Кобзарство є унікальною традицією, що виживає в умовах постійної агресії
5 грудня українське кобзарство визнано нематеріальною спадщиною людства – таке рішення ухвалили на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини, що проходила в Парагваї. Із нагоди цієї події Укрінформ поспілкувався з кінорежисером, лірником, братчиком Кобзарського цеху й одним із координаторів номінації Олесем Саніним.
Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.
Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 17 грудня.