Обама закликав НАТО та ЄС посилити підтримку України
Президент США Барака Обама закликав НАТО та ЄС посилити підтримку України та продовжити протистояння агресії Росії.
Про це він написав у статті для видання The Financial Times.
"Нам необхідно поглибити співпрацю у сфері безпеки між НАТО і ЄС, збільшити підтримку для України, оскільки вона захищає свій суверенітет і територіальну цілісність. І навіть коли наші країни залишаються відкритими для більш конструктивних відносин з Росією, ми повинні визнати, що санкції відносно РФ повинні зберігатися, поки Москва повністю не виконає свої зобов'язання в рамках Мінських угод", – відзначив президент США.
За його словами, агресія Росії проти України ставить під загрозу бачення Європи, яке в цілому є вільним і мирним.
"У Варшаві ми повинні підтвердити нашу рішучість - наші зобов'язання відповідно до 5 статті Північноатлантичного договору - захищати кожного союзника НАТО", - зазначив Обама.
Також американський президент звернув увагу на те, що за межами Альянсу НАТО має вжити більших зусиль для глобальної безпеки, особливо з боку південних кордонів організації.
"НАТО має підсилити свої зусилля у кампанії по знищенню "Ісламської держави" у Сирії та Іраку, а також зробити більше, щоб допомогти ЄС з припинення діяльності злочинних мереж, які експлуатують доведених до розпачу мігрантів (які перетинають Середземне та Егейське море)", – відзначив лідер США.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні розпочнеться саміт НАТО у Варшаві. Його учасники зосередяться на питаннях загроз, які є у східному та південному сусідстві Альянсу, а також приймуть важливі рішення про розміщення бойових військових підрозділів країн НАТО у Польщі та балтійських країнах.
Українську делегацію на саміті очолює Президент Петро Порошенко.
У саміті візьмуть участь 18 глав держав, 21 глава урядів, 41 міністр закордонних справ та 39 міністрів оборони. На саміт зареєструвалося понад 2,1 тис. делегатів із 65 національних делегацій і делегацій міжнародних організацій (НАТО, ЄС, ООН, Світового банку), акредитувалося понад 2 тис. журналістів.