"Запад-2017": на семи полігонах Білорусі починаються спільні з РФ навчання
У Білорусі на семи полігонах 14 вересня розпочинаються спільні російсько-білоруські військові навчання «Запад-2017».
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Зазначається, що ці навчання є відновленням радянської традиції навчань країн Варшавського договору, який таким чином готувався протистояти НАТО.
Білорусь і Росія з 2009 року вирішили відновити ці навчання, хоча потенційного ворога не називали. Їх проводять раз на два роки почергово на території Білорусі та Росії – лише у 2015 році не було таких навчань, йдеться у повідомленні.
Особливість навчань у 2017 році – зміна геополітичної обстановки: агресивні дії Росії проти України та її протистояння з НАТО, і Білорусь, яка була переговорним майданчиком для України та Росії в обговоренні проблеми Донбасу, за словами військових аналітиків, виступає як союзник країни-агресора.
За даними білоруського Міністерства оборони, на території Білорусі навчання пройдуть на семи полігонах та у двох окремих місцевостях, навчатимуться 10 тисяч 200 військовослужбовців, із них сім тисяч – з білоруських підрозділів, три тисячі – з російських.
Такими силами робити агресію проти сусідів чи анексію неможливо, наполягають білоруські військові. Білоруська опозиція побоюється, що президент РФ Володимир Путін може використати ці навчання для початку анексії Білорусі, адже його політика є непередбачуваною. Зокрема, провідний білоруський опозиційний лідер Микола Статкевич оцінює таку вірогідність у 10 відсотків.
Міністерство оборони Білорусі 13 вересня знову наголосило на оборонному характері навчань «Запад-2017» та обіцяло, що всі російські військові, які беруть у них участь, залишать білоруську територію до 30 вересня.
Як заявив 13 вересня керівник департаменту міжнародного військового співробітництва оборонного відомства Білорусі генерал-майор Олег Воїнов, навчання навмисно віддалені від суміжних територій з Україною, Литвою, Латвією і Польщею.
Як будуть проходити навчання «Запад», Міноборони Білорусі обіцяє звітувати щодня на брифінгах та у прес-релізах, акредитовано 280 журналістів, переважно іноземних ЗМІ, запрошено 80 спостерігачів, у тому числі з України та країн НАТО.
Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання «Захід-2017» для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. Союз НАТО дислокував чотири батальйонні бойові групи, загалом майже 4500 військовослужбовців, в Естонії, Латвії, Литві й Польщі, щоб запевнити ці країни в підтримці перед дедалі агресивнішими діями Росії після окупації нею українського Криму і агресії на сході України.