Депутат Сейму підозрює, що польсько-українських відносинах мутять воду спецслужби РФ
Російські спецслужби ініціюють різні дії, що мають на меті погіршити польсько-українські відносини.
При цьому вони використовують емоції навколо складних сторінок спільної історії, зокрема Волинської трагедії 1943 року. Про це за результатами закритого засідання комісії Сейму з питань сцецслужб, під час якого заслухано керівників усіх польських спецслужб на предмет участі Росії у розпалюванні ворожнечі між Польщею та Україною, заявив голова цієї комісії Марек Опьола, інформує infosecurity24.pl.
"Дуже складне питання - наскільки те, що відбувається у польсько-українських відносинах, інспірується російськими спецслужбами. Як правило, дуже складно отримати тверді докази, але наші спецслужби вказують на різного роду дії, які могли мати глибоку інспірацію з боку спецслужб Російської Федерації",- заявив Опьола.
Водночас він зауважив, що з інформації, яку представили на засіданні керівники служб військової та цивільної розвідок та контррозвідок Польщі, не є однозначним твердження української сторони, що за усіма такого роду діями стоїть Росія.
За його словами, слідчі мають встановити, чи дії польських радикалів з руху "Фаланга", які на початку лютого кинули "коктейлі Молотова" в офіс угорської меншини в Ужгороді, також було зроблено за участю російських спецслужб.
Він зауважив, що це дуже складна справа, яка має багато ліній і є дуже "новаторською".
Водночас Опьола звернув увагу, що антиукраїнські дії в Польщі не набувають таких "екстремальних форм" як антипольські в Україні. У цьому контексті він звернув увагу на постріл з гранатомета по будинку генконсульства Польщі в Луцьку, що мало місце торік у березні.
Позитивним фактом депутат Сейму назвав те, що у Польщі не знаходять підтримки російські "пропозиції перегляду кордонів України".
"На щастя, це зерно не знаходить благодатного грунту (в Польщі)", - констатував голова комісії Сейму з питань спецслужб.
Опьола звернув увагу, що в інтересах Кремля є погані відносини між поляками й українцями і розповсюдження у Польщі думки, що Україна є нестабільною країною, що має утверджуватися завдяки анексії Криму й окупації Донбасу. Цій тезі служить поширення Росією неправдивої інформації про нібито задіяння польської армії, добровольців чи техніки до бойових дій на Донбасі.
Польський депутат наголосив також, що російські спецслужби дуже добре опанували техніку розпалювання емоцій між українцями і поляками, зокрема використовуючи пам'ять про Волинську трагедію 1943 року.
"Ця питання вміло використовується і підігрівається завдяки різного роду знищенням пам’ятників та іншим діям. Це не береться нізвідки", - резюмував Опьола.