Шольц розповів, що почув від Трампа про завершення війни в Україні
Майбутнє керівництво США так само як ФРН усвідомлюють, що миру в Україні можна досягти, якщо вона буде сильною.
Про це канцлер ФРН Олаф Шольц сказав в інтерв’ю ресурсу t-online, передає Укрінформ.
«Трамп хоче припинення війни. І в мене таке враження, що він так само, як і ми, переконаний, що цього можна досягти лише за умови військової сили України», - сказав очільник німецького уряду.
Канцлер зазначив, що вже двічі розмовляв із майбутнім президентом США, обидва вони погоджуються, що США та Європа мають тісно координуватися з усіх цих питань. Шольц переконаний, що, всупереч деяким побоюванням, можна буде досягти скоординованої політики щодо України між США та Європою, а також між США та Німеччиною.
Він повторив, що не відправить «жодного німецького солдата на цю війну» і що вважає передчасним говорити про миротворчі контингенти на період після завершення бойових дій. Пізніше обговорюватимуться гарантії безпеки для України; важливу роль тут відіграватиме і Німеччина, додав канцлер.
«Коли ми знатимемо, як може виглядати можливий шлях до миру і які умови є прийнятними для України, ми можемо говорити про те, які гарантії безпеки потрібні і як їх можна досягти», - зауважив він і додав, що просте припинення вогню – це далеко не стійкий мир.
Шольц також повторив свою позицію - нічого про Україну без України.
Коментуючи посилення атак російської армії на сході України, Шольц зазначив: «Не забуваймо: Путін зазнав поразки в Україні. Він хотів підкорити собі всю Україну і встановити маріонетковий режим, хотів не допустити подальшого зближення з ЄС і послабити НАТО... Україна є стабільною державою і знаходиться на шляху до Європейського Союзу. У неї сильна армія, оснащена нами, яка героїчно обороняється від путінських військ. Тепер мова йде про створення основи для справедливого та сталого миру».
Політик визнав: його телефонний дзвінок Володимиру Путіну не продемонстрував, що той погодиться на щось інше, крім продиктованого ним миру. Втім канцлер, за його словами, використовував свою розмову, «щоб однозначно дати Путіну зрозуміти, що війна повинна закінчуватися, що він не може сподіватися, що німецька підтримка України ослабне». Шольцу було важливо, щоб Путін почув бачення німецького канцлера на цю війну.
Шольц підтвердив готовність знову говорити з Путіним за нагоди, але закликав не мати ілюзій.
«Деякі люди ... стверджують, що достатньо однієї чи двох розмов. Росія веде жорстоку і нещадну загарбницьку війну проти України, в результаті якої сотні тисяч загиблих і поранених. Ми маємо зробити все можливе, щоб Україна не залишилася на самоті і залишалася суверенною державою», - підкреслив очільник уряду.
Говорячи про свої сильні сторінки порівняно з конкурентами на майбутніх виборах, Шольц назвав такі: найбільший досвід державної роботи, «чіткий курс і міцні нерви».
«Центральною темою, наприклад, є питання безпеки та миру. Курс канцлера-соціал-демократа чіткий: ми підтримуємо Україну якомога сильніше, водночас ми діємо виважено, щоб не було ескалації чи війни між Росією та НАТО. Тому я чітко дав зрозуміти, що не буду поставляти крилаті ракети Taurus», - сказав канцлер і закинув лідеру опозиційної консервативної партії «небезпечні зигзаги» в його політиці в питанні далекобійної зброї.
Як повідомлялося, 27 грудня президент ФРН розпустив Бундестаг. Позачергові вибори відбудуться 23 лютого. За їх результатами буде визначено партію, якій буде доручено формувати новий уряд. Соціал-демократи, до яких належить Шольц, наразі користуються 14-відсотковою підтримкою, втім у СДПН упевнені, що ще можуть перемогти.