Корупція у ПАРЄ: Ягланд відповів на закиди українського депутата
Генсек ПАРЄ Турбйорн Ягланд відреагував на зауваження представника української делегації Олексія Гончаренка щодо його зустрічі з екс-послом Азербайджана Аріфом Маммадовим, про яку йшлося в звіті про корупцію в ПАРЄ, і про що у своєму виступі згадав депутат.
Ягланд взяв слово серед виступів інших депутатів під час дебатів щодо звіту стосовно корупційних діянь в ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Генсек ПАРЄ розповів, що колишній посол Азербайджану прийшов у його офіс і мав два повідомлення. Перше, що в Баку Ягланда розглядають як ворога Азербайджану, а щоразу, коли він виступає, то ніби «вдаряє ножем». Друге, екс-посол розповів, як правозахисників в Азербайджані кидають за грати і що немає неупередженої системи їхнього захисту.
Ягланду здалося дивним, що колишній посол і представник в міжнародних інституціях висловлював критичні зауваження щодо своєї країни, а також він зауважив, що не брав участі у засіданнях комісії, так само як комісія, яка проводила розслідування, не вважала за потрібне поставити йому запитання, які могли стосуватися розслідування.
Крім того, Ягланд під час виступу зауважив, що український депутат Гончаренко, згадуючи його у своєму виступі, «зловживає доповіддю» та «намагається почати політичну боротьбу».
Після свого виступу генсек залишив залу засідань, але тема була піднята знову, - наступний представник від України, народний депутат Борислав Береза на зауваження генсека на адресу Гончаренка заявив, що слова Ягланда безпідставні, бо сам Ягланд відправив листа російському президенту, привітавши його з перемогою на виборах, не згадавши про незаконність виборів в анексованому Криму.
«Генеральний секретар звинувачує Гончаренка в маніпуляції, але маніпуляція – це відправити вітання президенту РФ, в якому немає жодного слова про проведення президентських виборів в окупованому Криму», - сказав Береза.
Він додав, що кожного разу, коли піднімається питання корупції в Росії, з’являються лобісти, які «захищають її інтереси в різних інституціях», незважаючи на те, що «Росія зневажає і права людини, і європейські інституції».