НАТО може посилити оборону країн Балтії комплексами Patriot
Керівники країн НАТО в середу доручили військовому керівництву блоку до середини наступного року внести пропозиції щодо посилення протиповітряної оборони (ППО) країн Балтії.
Про це повідомляє портал Delfi.lt з посиланням на прес-службу президента Литви.
"На зустрічі у верхах визнана недостатність ППО в країнах Балтії і доручено військовому керівництву НАТО врахувати наявні ризики, а також до середини 2019 року внести пропозиції для прийняття подальших рішень", - йдеться в заяві відомства.
Прес-служба президента Литви уточнила, що таке доручення зафіксовано "у затверджених на саміті документах, які засекречені".
Відзначається, що у Литви є ракетні комплекси ближньої дальності і вона купує системи середньої дальності, але поки що не може дозволити собі покупку ракет великої дальності, таких як Patriot, що можуть збивати літаки або балістичні ракети. Литва сподівається, що ці ракетні комплекси в Балтійських країнах будуть ротаційними у союзників. Перший раз на навчання до Литви ракети Patriot американські військові привезли влітку минулого року. Литва також наполягає на внесенні змін до мандату місії повітряної поліції НАТО, щоб вона стала місією ППО.
Для ефективної ППО також важливі радари, угоди про обмін інформацією і військові плани, як у випадку конфлікту нейтралізувати розміщені у Калінінградській області російські військові потужності.
Раніше Росія дислокувала у Калінінградській області комплекси "Іскандер", які можуть нести ядерну зброю і які в разі кризи або війни ускладнять операції НАТО в регіоні Балтійського моря. Коли починався саміт НАТО, російські військові повідомили про початок навчань з ракетами "Іскандер".