США офіційно розривають договір про дружбу з Іраном
Вашингтон оголосив про розірвання Договору про дружбу з Іраном, який діє між країнами понад 60 років, звинувативши Тегеран у зловживанні положеннями цього документа.
З відповідною заявою виступив у середу під час брифінгу у Вашингтоні державний секретар США Майк Помпео, повідомляє власний кореспондент Укрінформу. "Сполучені Штати припиняють Договір про дружбу з Іраном від 1955 року. Якщо відверто, то це рішення прострочене на 39 років", - заявив глава американської дипломатії.
Він нагадав, що в липні Іран поскаржився до Міжнародного суду ООН, що Сполучені Штати своїми санкціями порушують Договір про дружбу.
"Іран прагне опротестувати рішення Сполучених Штатів щодо припинення участі в Іранській ядерній угоді та відновлення санкцій, які були зупинені цим договором. Іран намагається втрутитися в суверенне право США приймати законні рішення на захист нашої національної безпеки. Іран зловживає Міжнародним судом в політичних і пропагандистських цілях", - наголосив глава Держдепартаменту.
Він також нагадав про "історію терористичної діяльності" Ірану в регіоні, розробку ним балістичних ракет, а також іншу деструктивну поведінку. Тож, за його словами, "претензії Ірану в рамках Договору є абсурдними".
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН зобов'язав США скасувати частину накладених на Іран санкцій, насамперед щодо гуманітарних товарів. У цьому зв'язку держсекретар США Майк Помпео підкреслив, що американська сторона продовжить здійснювати гуманітарну допомогу Ірану й додав, що влада в Тегерані бездумно витрачає ресурси замість того, щоб допомогти власному нарду.