Смерть "викривача коронавірусу" вказує на порушення прав людини в Китаї — правозахисники
Правозахисна організація Amnesty International назвала смерть китайського лікаря Лі Веньляня, який один з перших намагався попередити інших медиків про спалах нового коронавірусу, ознакою “порушення прав людини”.
Про це заявив директор організації в Східній і Південно-східній Азії Ніколас Бекелін, повідомляє CNN.
"Випадок, який стався з Лі Веньлянем, є трагічним нагадуванням про те, що заклопотаність китайської влади підтриманням «стабільності» змушує їх приховувати важливу інформацію з питань, що становлять суспільний інтерес”, - йдеться у заяві Бекеліна.
За його словами, Китай повинен винести урок із справи Лі Веньляня та сформувати шанобливе ставлення до прав людини у боротьби з епідемією. “Ніхто не повинен стикатися з утисками чи санкціями за висловлювання про громадську небезпеку лише тому, що це може не подобатися уряду”, - йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося раніше, у китайській провінції Ухань помер лікар на ім’я Лі Веньлянь, який один з перших намагався попередити інших медиків про спалах нового коронавірусу, але поліція звинуватила його у "поширенні чуток".
За інформацією CNN, 30 грудня Лі Веньлянь написав своїм колишнім одногрупникам з медичної школи про те, що до його лікарні доставили сімох пацієнтів, які відвідували місцевий рибний ринок.
На його думку, вірус був схожий на вірус атипової пневмонії (SARS), що призвів до епідемії у 2002-2003 роках. Таким чином він хотів попередити друзів про небезпечну інфекцію. Але якимось чином скріншоти з їхнього листування, на яких було видно ім'я Веньляня, почали з'являтися у різних соцмережах.
У той же день Муніципальна комісія з питань охорони здоров'я Уханя надіслала місцевим медзакладам повідомлення про діагностування пневмонії невідомого типу у відвідувачів місцевого ринку. Комісія заборонила розголошувати цю інформацію без узгодження з владою.
На наступний день, 31 грудня, Веньляня викликали для дачі пояснень щодо того, як він дізнався про випадки зараження вірусом. 3 січня поліція звинуватила лікаря в «поширенні чуток» і «серйозному порушенні громадського порядку».
Медику погрожували арештом, тому йому довелося визнати, що він нібито порушив закон.
Він був одним з восьми людей, яких звинувачували за «поширення чуток» про коронавірус.
Коли Веньлянь повернувся до роботи в лікарні, одним з його пацієнтів була людина зі спочатку недіагностованим коронавірусом. 10 січня у Веньляня з'явився кашель, а потім лихоманка, а за два дні його госпіталізували.
Перші тести на коронавірус були негативні. Його інфікування коронавірусом підтвердили 1 лютого.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 7 лютого в Китаї кількість заражених пневмонією, яка викликана новим типом коронавірусу, склала 31 161 особу, а летальних випадків нарахували вже 636.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) скликає 11-12 лютого глобальний форум для координації міжнародних науково-дослідних зусиль з метою зупинення спалаху коронавірусу.