Справа МН17: суд у Нідерландах змінив графік слухань

У судовому комплексі “Схіпхол” закінчилося друге судове засідання у справі МН17. Суд оголосив перерву до 23 березня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За попереднім графіком слухання мали відбутися з 9 до 13 березня, з 23 до 27 березня, з 8 червня до 3 липня, із 31 серпня до 13 листопада 2020 року та з 1 лютого до 26 березня 2021 року. Допит свідків під час засідань може відбуватися через відеозв'язок.

Про перерву у судовому засіданні попросив захист одного з підозрюваних - підполковника-спецпризначенця ГРУ РФ Олега Пулатова, який висловив бажання брати участь у судовому процесі у справі МН17.

Як відомо, інтереси Пулатова представляють адвокати Сабіна тен Дуссхате та Баудевейн ван Ейк з нідерландської юридичної фірми Sjöcrona Van Stigt. Його захист попросив час, аби ознайомитися з матеріалами справи та належним чином підготуватися до участі у процесі.

Читайте також: Заступник глави МВС розповів про свідків у справі МН17

Як повідомляв Укрінформ, для розгляду справи MH17 судовий комплекс "Схіпхол", що розташований приблизно за 50 км від Гааги, зарезервували на рік.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування "Бука". Троє з них – росіяни. Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ генштабу збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський і підполковник- спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов. Четвертий – українець Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий з

, попросив про перерву в судовому засіданні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Перерву оголошено до 10:00 23 березня ”, - сказав головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс.

бройними силами РФ над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Читайте також: Справа МН17: ГРУшника Пулатова не арештують, якщо він буде свідком у суді

Міжнародна слідча група повідомила, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.