Генпрокурори десяти штатів подали на Байдена позов через обов’язкову вакцинацію

Генпрокурори десяти американських штатів, які представляють Республіканську партію, подали позов проти адміністрації Байдена з приводу указу про обов’язкову вакцинацію для федеральних службовців.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Washington Post.

Генеральний прокурор штату Міссурі Ерік Шмітт та його колега з Небраски Дуглас Петерсон очолили коаліцію боротьби з протиепідемічними заходами Білого дому. До них долучилися генпрокурори Аляски, Арканзасу, Айови, Монтани, Нью-Гемпширу, Північної Дакоти, Південної Дакоти та Вайомінгу. Вони подали 44-сторінкову позовну заяву, вказуючи, що «спроби Байдена неконституційним чином нав’язати свою волю» нібито призведуть до скорочення робочих місць і кризи постачання товарів.

«Мій офіс очолює націю у боротьбі зі спробами дрібних тиранів нав’язати свій контроль через зобов’язання носити маски, - ідеться в заяві Шмітта, який балотується в сенатори. - Тепер ми очолюємо націю у боротьбі проти цього абсурдного перевищення повноважень з боку федеральної влади».

Читайте також: Штати планують розпочати вакцинацію дітей від п'яти років вже у листопаді

Позивачі стверджують, що указ Байдена являє собою «незаконну узурпацію поліцейських повноважень штатів», і виступають проти його виконання. Відповідний документ вимагає від усіх працівників, що задіяні в контрактах з підрядниками федеральних органів, пройти повну вакцинацію до 8 грудня.

«Диктат президента Байдена, який намагається примусити до щеплень працівників підприємств, котрі працюють за федеральними контрактами, є незаконним і грубим втручанням у життя жителів Монтани, - зазначив у своїй заяві генпрокурор цього штату Остін Кнудсен. - Наші працівники не повинні втрачати свої права тільки тому, що їхня компанія виконує певну роботу для федерального уряду».

Читайте також: Головний інфекціоніст США очікує взимку спаду смертності від COVID-19

Як повідомлялося, Центри контролю за профілактикою захворювань США випустили нові рекомендації щодо застосування вакцин проти COVID-19, у яких допускається введення четвертої дози мРНК-препарату людям з помірною й тяжкою формами імунодефіциту.