Глави парламентів Польщі та країн Балтії закликають до нових санкцій проти Білорусі
Глави парламентів Польщі, Литви, Латвії та Естонії засудили інструментальне використання мігрантів режимом Лукашенка і закликали ЄС до введення нових санкцій проти Білорусі.
Про це йдеться у спільному зверненні глав парламентів чотирьох країн, про який на пресконференції у Варшаві розповіла у вівторок маршалок Сейму Польщі Елжбєта Вітек, передає кореспондент Укрінформу.
“Ми рішуче засуджуємо тривалу інструменталізацію нелегальної міграції, що підтримується режимом Лукашенка, як частину штучно створених гібридних операцій проти Польщі, Литви та Латвії, тобто всього ЄС, і яка здійснюється з політичних мотивів”,- ідеться в заяві.
Глави парламентів закликали міжнародну спільноту, особливо країни походження і транзиту мігрантів, “рішуче протидіяти цим діям”, а також чинити тиск на режим Лукашенка, аби він не примушував мігрантів нелегально перетинати кордони країн ЄС.
Парламентарії також закликали "без зволікань" ввести в дію новий пакет санкцій, узгоджений на рівні глав МЗС країн ЄС проти осіб і суб’єктів, задіяних до нелегальних дій режиму Лукашенка.
“Не можна погоджуватися на інструментальне використання мігрантів у політичних цілях. Якщо такі дії триватимуть, то ЄС повинен розглянути подальші санкції, у відповідності до затвердженого раніше принципу поступової градації санкцій”,- ідеться в заяві.
Вони також підкреслили, що за нормалізацію ситуації на кордоні повністю відповідає режим Лукашенка, а ЄС надалі має керуватися спільними рішеннями і політичними позиціями, затвердженими Європейської Радою і Радою із закордонних справ.
Як повідомлялося, криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано понад 36 тисяч спроб нелегально перетнути кордон. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.
Від початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.
Фото: PA Images/Scanpix/LETA