У Норвегії завершилися перші перемовини західних країн з Талібаном

В Осло завершилися перемовини Талібану та західних країн, що тривали тиждень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Al Jazeera.

Увечері у вівторок делегація Талібану покинула Норвегію без спільної заяви за результатами перемовин. Це були перші перемовини з рухом Талібан, який захопив владу в Афганістані торік у серпні й відтоді прагне добитися міжнародного визнання як легітимний уряд.

У перемовинах брали участь заступник міністра закордонних справ Франції Бертран Лотоларі, британський дипломат Найджел Кейсі та представники закордонного відомства Норвегії. Зазначається, що у середу Норвегія очолить зустріч Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, яка буде присвячена питанню Афганістану.

Читайте також: Талібан уперше після захоплення влади в Афганістані проводить офіційні переговори з Заходом

ЗМІ відзначає, що метою перемовин для Талібану було добитися скасування санкцій та відновлення допомоги для країни, у якій триває гуманітарна криза у зв’язку з колапсом банкової та фінансової системи. Зазначається, що Талібан під час перемовин заявив про те, що країні необхідна допомога у розмірі 10$ мільярдів.

Західні країни на перемовинах також закликали сконцентруватися на вирішенні гуманітарної кризи, адже 55% населення Афганістану, згідно зі звітом ООН, страждають від голоду. Зазначається, що в ході перемовин західні дипломати назвали список вимог, після виконання яких Афганістан може отримати фінансову допомогу.

Читайте також: В ООН закликають виділити на допомогу Афганістану $5 мільярдів

Зокрема йшлося про рівний доступ хлопців та дівчат до навчання у школах, а також про загальну ситуацію з правами людей у країні. Водночас західні дипломати заперечили можливість того, що Талібан буде визнаний легітимним урядом.

Як повідомляв Укрінформ, самопроголошений уряд Афганістану заборонив жінкам подорожувати самим на довгу відстань.