Талібан уперше після захоплення влади в Афганістані проводить офіційні переговори з Заходом
Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Зустрічі за зачиненими дверима проходять у готелі в горах неподалік Осло. У неділю таліби зустрічаються з афганськими активістами руху за права жінок та правозахисниками.
Делегація США на чолі зі спеціальним представником з питань Афганістану Томом Вестом планує обговорити «формування представницької політичної системи; відповіді на невідкладні гуманітарні та економічні кризи; проблеми безпеки та боротьби з тероризмом; права людини, особливо щодо освіти для дівчат та жінок», - ідеться у заяві Держдепартаменту США.
Припускається, що під час переговорів Муттакі наполягатиме на розмороженні майже 10 млрд доларів від США та інших західних країн, які призначалися Афганістану, оскільки країна перебуває у тяжкому гуманітарному становищі.
«Норвегія продовжує вести діалог із Талібаном для просування прав людини, участі жінок у житті суспільства, а також для зміцнення гуманітарних та економічних зусиль з підтримки афганського народу», - наголосили в МЗС Норвегії.
Перед початком переговорів заступник міністра культури та інформації Талібану голосовим повідомленням у Твіттері висловив побажання Муттакі щодо «гарної поїздки, сповненої досягнень», та подякував Норвегії, яка, за його словами, стане «воротами для позитивних відносин з Європою».
Це перші офіційні переговори талібів у Європі, відколи вони захопили владу в країні в серпні. Раніше вони навідали Росію, Іран, Катар, Пакистан, Китай та Туркменістан.
Раніше міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуїтфельдт наголосила, що цей візит «не є легітимацією чи визнанням Талібану». «Але ми маємо поговорити з тими, хто на практиці керує країною сьогодні, - зазначила вона. - Ми дуже стурбовані серйозною ситуацією в Афганістані». За її словами, економічні та політичні умови створили «повномасштабну гуманітарну катастрофу для мільйонів людей», яким загрожує голод у країні.
За даними ООН, близько 1 млн афганських дітей загрожує голод, більшість 38-мільйонного населення країни перебуває за межею бідності.