У Нідерландах стався третій за два тижні землетрус
У Нідерландах стався землетрус магнітудою 2,2, що став вже третім у цій самій місцевості за останні два тижні.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.
“Землетрус магнітудою 2,2 був зафіксований у селі Вірдум, що у провінції Гронінген в суботу вдень близько 12:15. Це вже третій землетрус, який стався поряд із цим селом цього місяця”, - йдеться у повідомленні.
Про жертви та руйнування не повідомляється, проте місцеві жителі заявили, що відчували підземні поштовхи.
Зазначається, що дехто з місцевих жителів дуже добре відчув землетрус. Зокрема, у домівках почало все дрижать, на стінах з’явилися тріщини.
8 жовтня поблизу Вірдума стався землетрус магнітудою 3,1. А 13 жовтня був зафіксований землетрус магнітудою 1,4.
Зазначається, що розробка гронінгенського газового родовища, яке є найбільшим у Європі, ведеться вже понад 60 років. Через видобуток, що продовжується, почалося осідання ґрунту, в результаті якого у провінції щорічно фіксується кілька десятків невеликих землетрусів, що час від часу завдають шкоди тисячам будинків та викликають занепокоєння у місцевих жителів.
На тлі висновків експертів та невдоволення населення влада обіцяла припинити розробку родовища до 2023 року.
Як повідомляв Укрінформ, Гронінгенське родовище у Нідерландах має достатньо невикористаних потужностей, щоб уже цієї зими замінити більшу частину палива, яке Німеччина імпортувала з росії.
Наразі родовище - у процесі закриття через сотні землетрусів, до яких призвела його розробка. Однак у разі критичної ситуації Нідерланди не виключають його перезапуск.
Нідерланди наразі відкидають заклики наростити видобуток газу, бо буріння призводило до землетрусів та обурення місцевих мешканців. Тоді як Європа готується до чи не найсуворішої зими з часів Другої світової війни, зазначає видання.
Фото: ANP