Вирок прояснив родичам загиблих обставини збиття MH17 - прокуратура Нідерландів
Прокуратура Нідерландів задоволена тим, що вирок у справі MH17 прояснив родичам загиблих фактичні обставини щодо збиття літака.
Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі сказала речниця прокуратури Нідерландів Брехтьє ван де Мосдейк.
“Прокуратура дуже задоволена тим, що вирок прояснив родичам загиблих фактичні обставини щодо збиття MH17. Зокрема, що це була ракета з російського “Бука”, випущена з території, підконтрольної проросійським бойовиками, і відповідальними є засуджені Гіркін, Дубинський та Харченко. Хоча Пулатова виправдано, суд встановив, що він знав про розгортання “Бука”. Апеляція означала б важкий тягар для родичів загиблих і тривалий період невизначеності”, - сказала вона.
А також зазначила, що у рішенні суду було багато сказано про корисність доказів проведеного розслідування, і прокуратура цим задоволена.
“Оскільки прокуратура відмовилася від апеляції щодо Пулатова, ця справа стала безповоротною. 17 листопада 2022 суд заявив, що засуджені Гіркін, Дубинський і Харченко обізнані про винесення вироку. Це означає, що вони могли подати апеляцію протягом 14 днів”, - зазначила вона.
Як повідомляв Укрінформ, прокуратура Нідерландів не оскаржуватиме рішення суду у справі MH17 щодо трьох росіян та одного українця.
Прокуратура задоволена тим, що рішення прояснило фактичні обставини, пов'язані зі збиттям літака рейсу MH17 17 липня 2014 року.
Суд загалом погодився з доводами прокурорів як щодо доказів інкримінованих правопорушень, так і щодо покарання, яке має бути призначене.
Тож прокуратура Нідерландів не має наміру подавати апеляцію на рішення суду у цій справі і вважає його остаточним.
Суд у Гаазі 17 листопада визнав ексофіцера фсб, колишнього «міністра оборони днр» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), генерала гру генштабу збройних сил рф, главу «гру днр» Сергія Дубинського та громадянина України Леоніда Харченка винними у збитті літака рейсу MH17 та вбивстві 298 людей, їх засудили до довічного ув'язнення. Також вони мають виплатити 16 млн євро компенсацій. Підполковник гру Олег Пулатов був виправданий.
Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.
Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу MH17.