Нідерланди викликають посла рф через осудливу реакцію на вердикт у справі MH17

Нідерланди викликають посла рф через осудливу реакцію на вердикт у справі MH17

Укрінформ
Нідерланди викликають російського посла та вимагають пояснень щодо осудливої реакції на вердикт у справі MH17.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Het Parool.

“Нідерланди збираються викликати російського посла. Він повинен надати щодо заяв москви про те, що судовий процес у справі МН17 “не був неупередженим”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за словами міністра закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстри, така реакція є “абсолютно гідною осуду, і перевернула світ з ніг на голову”.

Міністерство закордонних справ росії у відповідь на вирок заявило, що висловлює жаль щодо того, що суд “знехтував принципами неупередженості у справі MH17”. росіяни також називають рішення політично вмотивованим. росія не має наміру видавати громадян, засуджених заочно.

Читайте також: Боррель: росія має визнати відповідальність за трагедію МН17, вирок суду - це перший крок

Як повідомляв Укрінформ, визнані винними у справі про збитий літак рейсу MH17 ексофіцер фсб, колишній "міністр оборони днр" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал ГРУ генштабу збройних сил рф, глава "ГРУ днр" Сергій Дубинський та громадянин України Леонід Харченко мають виплатити 16 млн євро компенсацій.

Таке рішення ухвалив суд у Нідерландах.

Читайте також: Суд у Гаазі доводить, що кожен воєнний злочин рф дістане юридичну відповідь - Президент

Гіркін, Дубинський і Харченко визнані винними у збитті літака рейсу MH17 та вбивстві 298 людей, їх засуджено до довічного ув'язнення. Підполковник ГРУ Олег Пулатов був виправданий.

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Читайте також: Справа МН17: Вирок, якого чекали 8 років, і що далі

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це колишній офіцер фсб, колишній "міністр оборони" так званої днр Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака - полковник ГРУ генштабу збройних сил рф, глава "ГРУ днр" Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі – громадяни рф) та громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "днр".

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-