Бундесрат засудив російську війну та наголосив на підтримці України
Бундесрат, представництво 16 федеральних земель ФРН, у схваленій до другої річниці російської загарбницької війни проти України резолюції засудив російську загарбницьку війну, закликав до негайного її припинення та одночасно наголосив на важливості розвитку всебічних зв’язків з Україною.
Озвучила позицію 2 лютого прем’єрка федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, яка нині головує в Бундесраті, Мануела Швезіг, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вона зазначила, що друга річниця російської війни є сумною датою, яка означає дедалі більше смертей, вбивств, страждань, руйнувань і зростання кількості біженців.
«Відповідальна за цю війну є виключно Росія Путіна, яка своїм нападом порушила міжнародне право, зруйнувала європейський мир і спричинює щодня страждання в Україні. Бундесрат засуджує цю війну. Ми вимагаємо РФ негайно завершити цю війну та вивести свої війська з території України. Росія є тим, хто має завершити цю війну, і негайно», - заявила Швезіг.
Глави федеральних земель висловили повну повагу до боротьби українських громадян, які захищають незалежність і мир своєї країни та європейські цінності.
«Ми на вашому боці. Разом з канцлером, федеральним урядом і партнерами в ЄС Німеччина надає всебічну допомогу Україні – гуманітарну, військову та політичну», - сказала політикина та нагадала, що ФРН є найбільшим донором України в Європі та другим – у світі.
У Німеччині знайшли захист понад 1 млн українських біженців, держава, землі і комуни разом дбають про те, щоби всі були добре влаштовані. Глава уряду Мекленбургу-Передньої Померанії повідомила, що лише в її землі в школи прийняли 5500 дітей і підлітків. Метою є, щоби українці знайшли захист, роботу та могли адаптуватися в німецькому суспільстві, при цьому дуже багато з них мріють про повернення на мирну Батьківщину.
Україна належить до європейської родини, підкреслюється у резолюції. В ній вітаються реформи, які Україна проводить на шляху до ЄС.
«Фундаментом тісного зв’язку між Німеччиною і Україною є контакти між людьми на різних рівнях, партнерства між землями і регіонами України. Ми хочемо розбудовувати такі відносини», - заявила Швезіг. Вона поінформувала, що її земля 2 тижні тому підписали Спільну заяву про співробітництво з Чернігівщиною.
«Ми бачимо гарні перспективи в галузі економіки, відновлювальної енергетики, туризму та культури, освіти та науки», - сказала прем’єрка.
Вона поінформувала, що загалом минулого року кількість партнерств між регіонами обох країн збільшилась удвічі.
«Ми дуже вітаємо регіональні партнерства, вони можуть допомоги в екстреній ситуації, але важливо, щоби вони були спрямовані також на тривалу перспективу, на відбудову та співробітництво», - підкреслила голова Бундесрату.
Наприкінці вона нагадала про історичний вимір відносин між Німеччиною та Україною на конкретному прикладі. У Чернігівській області, з якою її земля встановлює зв’язки, є місто Корюківка, де в 1943 році за наказом СС відбулась найбільша різанина неєврейського мирного населення загалом у Європі.
«Тоді війну, смерті та несвободу в Україну принесли німці. А сьогодні ми разом з демократичними країнами Європи та багатьма країнами всьому світі стоїмо на боці України в її боротьбі за свободу, незалежність і демократію. Це наша відповідальність», - підкреслила Швезіг.
Присутнім на засіданні був посол України в ФРН Олексій Макеєв.
Мануела Швезіг була відома своїми відкритими симпатіями до Росії, зокрема, вона до останнього намагалась врятувати проєкт «Північний потік 2». Також виявилось, що вона мала зв’язки з державною енергетичною компанією «Газпром». Минулого року Politico Europe назвало Швезіг одною із «12 німців, якими грав Путін». Польський сенат, який запросив прем’єрку до Варшави на 20-23 лютого, відкликав своє запрошення.