Зеленський вважає, що Шольц останнім часом більше зрозумів про Путіна та загрози від Росії
Про це він сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, розповідаючи про свої взаємини з лідером Німеччини і про потепління у стосунках після останнього візиту до Німеччини, передає Укрінформ.
"Мені здається, що деякі речі канцлер зрозумів більше. Мені так здається. Мені здається, що він більше зрозумів, що Путін – це не прізвище, а загроза, і загроза не тільки Україні. Він (Шольц – ред.) думав не тільки про Україну, а про свій народ. Я думаю, що він відчуває, що якщо ми не витримаємо, то Росія буде ближче до Німеччини. Де вона буде: на кордонах в Німеччині, Польщі, Балтиці, я не можу вам сказати. Хто перший на цьому шляху, не дай Боже, я теж не можу вам сказати. Але те, що канцлер розуміє, що є такий ризик, а це точно Третя світова війна, то це факт. А Олаф Шольц сьогодні не тільки канцлер Німеччини, він один з лідерів Європи. А тому його кроки – це кроки лідера", – зазначив Зеленський.
Він зауважив, що Україна дуже залежить від військової підтримки Сполучених Штатів і країн Європи, а у Європі, безумовно, Німеччина відіграє, мабуть, другу потужну роль після США, якщо порівняти світові бюджети, які були відправлені на підтримку України.
У цьому контексті Президент висловив вдячність Німеччині за оборонні пакети допомоги і за особисту допомогу Шольца у питаннях, що пов'язані з євроінтеграцією України. "Він дуже допоміг особисто. Це факт. І дуже неочікувано та дуже позитивно. Я йому вдячний. Це такий прояв лідера. Він дуже допоміг на останньому саміті в Брюсселі", – зауважив Зеленський.
І зараз, за його словами, Україна розраховує на підтримку Німеччини у рішенні ЄС стосовно виділення Україні фінансової допомоги. "Ми дуже розраховуємо на цю фінансову підтримку", – сказав Президент.
Він підкреслив, що хотів би, аби Шольц був близьким другом України.
Зеленський також зазначив, що вони з канцлером ФРН зовсім різні за характерами, але це не означає, що у них різне розуміння того, що відбувається. "Ми різні ментально. Ми в різних державах, ми в різному віці. Але я вважаю, що різні люди – це прекрасно, головне, щоб вони були об'єднані ціллю", – додав він.
Президент України також прокоментував заяви міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса про те, що Німеччина не може надати Україні все необхідне озброєння, оскільки може потребувати його для свого захисту в разі, якщо Україна не витримає.
"Воно (озброєння - ред.) вам тоді навряд чи допоможе. Це інша війна. Тут питання не про ту чи іншу зброю, і питання не в канцлері, не в позиції Бундестагу чи позиції міністра оборони Німеччини. Це питання в тому, що ти або віриш, що Україна права і Росію треба поставити на місце, або не віриш. І якщо ти віриш, то тоді ти сам розумієш, що потрібно дати Україні, і чим її потрібно підсилювати. І не говорити про дрібниці: щось можемо дати, щось не можемо. Я хочу сказати, що невіра тієї чи іншої людини, того чи іншого міністра в Україну дуже дорого обійдеться потім", - заявив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, всередині грудня минулого року Президент України побував з неоголошеним візитом у Німеччині.