У Росії заборонять експорт бензину після атак українських дронів на НПЗ
У Росії заборонять експорт бензину до інших країн з 1 березня. Планується, що заборона діятиме пів року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на представника віцепрем'єра РФ Олександра Новака.
Вважається, що це допоможе утримати ціни у сезон збільшеного попиту на пальне на тлі скорочення виробництва. Крім того, як очікується, російські НПЗ зобов'яжуть продавати 16% дизельного палива на біржі. Нині вони мають продавати лише 12,5%.
Радіо Свобода пов’язує обмеження, яке вводиться, з серією атак ЗСУ на нафтопереробні заводи та аваріями, наслідки яких не можуть бути швидко подолані через західні санкції.
У січні-лютому чотири нафтопереробні заводи в Росії - у Волгограді, Краснодарському краї, Туапсе та Усть-Лузі - були пошкоджені внаслідок атак безпілотників. Серйозна поломка також сталася на Нижегородському НПЗ. На цьому тлі біржові ціни на бензин АІ-92 та АІ-95, а також на літнє дизельне паливо з початку року зросли на 8-23%.
Заборона на експорт палива вже вводилася у Росії восени. Тоді галузеві експерти зазначали, що уряд не має можливості довго підтримувати таку заборону. Паливо немає де зберігати, а затоварення призвело б до скорочення виробництва нафти.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці січня темпи нафтопереробки на території РФ впали до найнижчого рівня за два місяці. Це відбулося через вразливість російських НПЗ до атак українських БПЛА.