Пропалестинські активісти зайняли будівлю одного з факультетів Маастрихтського університету

Декілька десятків пропалестинських демонстрантів зайняли будівлю, де розташовується факультет мистецтв та соціальних наук Маастрихтського університету.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS, заняття було скасовано.

“Декілька десятків пропалестинських демонстрантів зайняли будівлю факультету мистецтв та соціальних наук Маастрихтського університету, що в центрі міста. Університет тимчасово призупинив навчання в цій будівлі”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що демонстранти зайняли будівлю вранці. Наразі невідомо, скільки саме людей всередині й чи є вони студентами.

Представник Маастрихтського університету Кун Аугустейн заявив, що заняття на інших факультетах університету продовжуються.

Читайте також: У Франції поліція звільнила університет в Ліллі від блокади пропалестинських протестувальників

Демонстранти вимагають, щоб навчальний заклад припинив усі відносини з Ізраїлем. Раніше університет заявив, що розглядає це питання, проте, на думку активістів, процес займає надто багато часу.

Поліція наразі не втручається в ситуацію, оскільки протест відбувається лише на території університету. Це не ставить під загрозу громадський порядок, а сам навчальний заклад не звертався до правоохоронних органів із проханням розігнати демонстрантів.

Невеликі пропалестинські демонстрації також було організовано у Тілбурзі та Наймегені.

Читайте також: Пропалестинські демонстранти зайняли будівлю Лейденського університету в Гаазі

Як повідомляв Укрінформ, у різних містах Нідерландів відбулося кілька пропалестинських демонстрацій.

Маастрихтський університет раніше опублікував звіт через вандалізм та антисемітизм, пов'язані з пропалестинськими демонстраціями на території університету, які було організовано останнім часом в різних будівлях університету.

7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши близько 250 заручників, сотня з яких досі перебуває у полоні.

Ізраїль у відповідь розпочав військову операцію проти бойовиків.

Унаслідок цього близько 80% населення Гази залишили свої оселі, сотні тисяч перебувають на межі голоду.

Фото: Instagram maastricht.encampment