США відправляють дипломата до В'єтнаму після візиту Путіна
США відряджають до В'єтнаму помічника державного секретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Деніела Крітенбрінка після візиту лідера РФ Володимира Путіна до цієї країни.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Diplomat.
«Деніел Крітенбрінк, помічник держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону, прибув сьогодні до Ханої з офіційним візитом, слідом за президентом РФ Володимиром Путіним, який залишив країну вчора ввечері», - йдеться у повідомленні.
Цю поїздку вчора підтвердив представник Держдепартаменту. У заяві речник сказав, що Крітенбрінк «зустрінеться з високопоставленими урядовцями В’єтнаму, щоб підкреслити тверду прихильність США впровадженню Всеосяжного стратегічного партнерства між США та В’єтнамом та співпраці з В’єтнамом на підтримку вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону».
У заяві додається, що Крітенбрінк, який обіймав посаду посла США у В’єтнамі впродовж 2017-2021 років, «також підтвердить підтримку Сполученими Штатами сильного, незалежного, стійкого та процвітаючого В’єтнаму» та обговорить спільні цілі для майбутніх зустрічей міністрів закордонних справ Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), яка відбудеться наступного місяця.
Путін під час свого дводенного візиту, його першого візиту до В’єтнаму з 2017 року, підписав щонайменше десять угод з президентом В’єтнаму То Ламом та запропонував постачати до В’єтнаму викопне паливо, зокрема природний газ. Агенція Associated Press повідомила, що обидві сторони також «погодилися продовжувати співпрацю в освіті, науці та технологіях, розвідці нафти та газу та чистій енергії».
Візит російського лідера відбувся через дев’ять місяців після державного візиту президента США Джо Байдена, коли дві країни оголосили про встановлення Всеосяжного стратегічного партнерства.
Як інформує Bloomberg, у В'єтнамі Путін заявив, що РФ може допомогти у будівництві газозріджувальних потужностей в країні, а також постачати власний скраплений природний газ.
Обидві країни пообіцяли розширити інвестиційні зв'язки в енергетиці та посилити співпрацю у галузі оборони та безпеки.
Як повідомляв Укрінформ, Сеул обіцяє суворо реагувати на будь-які дії в рамках договору між РФ та КНДР, який передбачає їх співпрацю у галузі військових технологій, що загрожуватимуть безпеці Південної Кореї.