Над США пронеслася 300-кілометрова пилова буря - її було видно з космосу
Масштабна пилова буря довжиною понад 321 км пронеслася над американським штатом Нью-Мексико, її було видно з космосу.
Про це повідомляє Daily Mail, передає Укрінформ.
Величезна хмара пилу, піднята штормом у середу, була зафіксована в яскравих кольорах за допомогою супутника, який спільно керується Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень і Спільним інститутом досліджень атмосфери штату Колорадо (CIRA).
Пориви вітру над південними районами штату Нью-Мексико досягали 151 км/ год, а в районі Альбукерке випав град, який також спричинив селеві потоки і повені в горах Сьєрра-Бланка.
Цей тип пилової бурі, спричинений зміною атмосферного тиску після сильної грози, відомий метеорологам як "хабуб", що з арабської означає "вибух". Напередодні грози, яка наближається, вітер дме з усіх боків, створюючи хмарні утворення, але вони зникають, як тільки починаються зливи.
Пилова буря "хабуб" здатна підняти пилові частинки на висоту до 1,5 км у повітря. Стовп дрібних частинок може не лише заважати зору, а й спричинити проблеми зі здоров'ям, оскільки ці частинки містять суміш грибків, забруднюючих речовин, хімікатів тощо.
"Хабуби" можуть виникати в будь-якій точці Сполучених Штатів, але найчастіше вони трапляються на південному заході.
Вони також поширені на Близькому Сході і в Австралії - через все більш посушливі умови на континенті, спричинені глобальною зміною клімату.
Як повідомляв Укрінформ, піщаний пил, принесений з Сахари, накрив Афіни та інші грецькі міста, обмеживши видимість.
Перше фото: Х / HillsboroWx