У РФ засудили журналістку Радіо Свобода до 6,5 року в'язниці

Верховний суд республіки Татарстан (РФ) визнав журналістку Татаро-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашеву винною у поширенні «фейків» про російську армію і засудив її до 6,5 року ув'язнення.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Associated Press, передає Укрінформ.

Зазначається, що вирок був ухвалений минулої п'ятниці. Зазначається, що справа надійшла до суду з грифом «таємно».

Як повідомлялося, Алсу Курмашева з 1998 року постійно мешкає у Празі. Вона має також громадянство США. Курмашева прилетіла до Росії торік у травні навідати хвору матір. Спочатку їй перешкодили у виїзді з країни, а у жовтні затримали. Спочатку проти журналістки, в якої вилучили американський та російський паспорти, порушили кримінальну справу про неповідомлення про друге громадянство. 18 жовтня 2023 року суд у Казані визнав її винною та оштрафував на 10 000 рублів.

Через тиждень після оголошення вироку журналістку знову затримали і висунули обвинувачення через неподання інформації про себе як «іноагента». За кілька днів суд обрав Курмашевій запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Читайте також: У Росії журналіста WSJ Гершковича засудили до 16 років колонії суворого режиму

11 грудня 2023 року слідство також порушило кримінальну справу проти журналістки про поширення «фейків» про російську армію. Журналістку звинуватили в розповсюдженні книги «Нет войне. 40 историй россиян, выступающих против вторжения в Украину», яку редакція Idel.Реалии презентувала восени 2022 року.

19 липня суд у Єкатеринбурзі на закритому процесі засудив журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича до 16 років колонії суворого режиму у справі «про шпигунство».

Наприкінці квітня президент США Джо Байден закликав Володимира Путіна звільнити Курмашеву та Гершковича. Затримання Курмашевої також засудили уряди багатьох демократичних країн і різні міжнародні організацій світу.

Читайте також: У Москві суд заарештував французького експерта по Росії Лорана Вінатьє

30 листопада 2023 року правозахисний проєкт «Підтримка політв'язнів. Меморіал» визнав журналістку політичною ув'язненою.